Wydawnictwo Jedność
Nowa Miejska  Biblioteka Publiczna, Czechowice-Dziedzice

Nowa Miejska Biblioteka Publiczna, Czechowice-Dziedzice

Pierwsza kondygnacja Miejskiej Biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach już gotowa

Udostępnij

Postępują prace na budowie nowego gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Gotowa jest już pierwsza kondygnacja. Trwają roboty przy budowie drugiej kondygnacji i klatek schodowych. MBP otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach powstaje przy ulicy Paderewskiego. Budynek o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowy został zaprojektowany w formie zwartej, prostopadłościennej bryły. Elewacje frontowe budynku – północna i wschodnia – ukształtowane zostały w formie kolumnady z cofniętą ścianą elewacji, tworząc w ten sposób dwukondygnacyjne, zadaszone podcienia.

Budowa będzie kosztowała niespełna 9 milionów złotych. Obiekt ma być gotowy do 30 kwietnia 2020 roku. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach uzyskała dofinansowanie zadania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota dofinansowania to 2 miliony złotych, czyli maksymalna wysokość środków, o które mogły wnioskować startujące w konkursie biblioteki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się