Sztuka w Polsce 1945 - 2005
 "Polowanie na skarb", Andrea Camillieri

"Polowanie na skarb", Andrea Camillieri

Wakacje z komisarzem Montalbanem: Polowanie na skarb

Udostępnij

Wydawnictwo Noir sur Blanc poleca na wakacyjną kanikułę kolejną książkę Andrea Camillieri z przygodami komisarza Montalbana, tym razem jest to "Polowanie na skarb".

Nota o książce:

Komisariat w Vigacie ogarnęła nuda, wszyscy pogrążają się w marazmie i bezczynności. Montalbano czyta kryminał Simenona, Catarella dzielnie walczy z krzyżówkami. Od czasu do czasu komisarz wysłuchuje przez telefon skarg i narzekań swej jakże odległej narzeczonej, a mania religijna rodzeństwa Palmisano zaczyna ocierać się o szaleństwo.

Żeby przezwyciężyć nudę komisarz daje się zwieść niespodziewanemu wyzwaniu. Zaczyna otrzymywać anonimowe listy zachęcające go do zabawy w poszukiwanie skarbu. Wskazówki zaciekawiają komisarza, jednak z biegiem czasu stają się coraz bardziej niepokojące i zaczyna gnębić go przeczucie, że nie jest to zwykła gra, tylko coś bardzo mrocznego i niebezpiecznego. Z pozoru zabawna gra wciąga go stopniowo w przerażające otchłanie umysłu psychopaty i erotomana, godnego Hannibala Lectera.

Fragment recenzji:

Ewa Mercado
Ocena:
To jedna z lepszych opowieści o Komisarzu Montalbano! W komisariacie w Vigacie, jak w polskim filmie, nic się nie dzieje. Nudząc się okrutnie Komisarze podejmuje wyzywanie jakie otrzymuje w anonimowych listach zatytułowanych "Polowanie na skarb". Ale nie jest to niewinna zabawa w polowanie na skarb, to pojedynek między Montalbano a bardzo, bardzo dziwnym nadawcą tych przesyłek... Świetna intryga kryminalna, ale poza nią trafne spostrzeżenia odnośnie naszej rzeczywistości, w tym językowej. Ja też mam alergię na nadużywanie czasownika "dedykować"!:) Poza tym, zespół komisariatu w Vigacie w znakomitej formie, w tym niesamowity Catarella (to niezmiennie mój ulubieniec!), który tym razem rozwiązuje krzyżówki - i jak tu się nie uśmiechać:) Dla miłośników Montalbano lektura obowiązkowa, dla tych co nie czytali polecam świetny kryminał, przy tym inteligentnie i dowcipnie napisany! Dla szukających ksiazki zwłaszcza w księgarniach stacjonarnych uwaga: nowa szata graficzna!
 
 
Patronem medialnym tytułu jest Portal Kryminalny
 
 
 
Tytuł polski: Polowanie na skarb
Tytuł oryginału: La caccia al tesoro
Autor: Andrea Camillieri
Przekład: Maciej A. Brzozowski
Język oryginału: włoski
Wydawca: wydawnictewo Noir sur Blan
Miejsce i rok wydania: Warszawa, lipiec 2018
Wydanie: I
Objętość: 208 stron
Oprawa: broszurowa
Format: 145x235
Formaty ebook: epub mobi
Cena katalogowa: 19, 00 zł
Cena u Wydawcy: 17,10 zł
ISBN: 978-83-65613-80-6
Cena katalogowa: 25,00 zł
Ceba u Wydawcy: 22, 00 zł

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się