„Piórko” po raz szósty

„Piórko” po raz szósty

„Piórko” po raz szósty

Udostępnij

24 lutego rusza szósta edycja nagrody Biedronki „Piórko” za książkę dla dzieci. Do wygrania 100 tys. zł. A książka, która powstanie na podstawie zwycięskiego opowiadania, trafi do wszystkich sklepów sieci Biedronka w kraju.

Termin nadsyłania prac upływa 23 marca. Teksty na konkurs należy zgłaszać poprzez stronę piorko.biedronka.pl. Mogą je nadsyłać debiutujący, pełnoletni autorzy, w tym także osoby, które brały udział w poprzednich edycjach, lecz nie zostały laureatami. Każdy uczestnik konkursu może ich zgłosić maksymalnie trzy, o objętości od 20 do 60 tys. znaków. Po etapie tekstowego wystartuje część ilustratorska konkursu. Finalnie książka pojawi się w ponad 3 tysiącach sklepów Biedronka w listopadzie 2020 roku.

„Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” powstało w 2014 roku z myślą o rozkochaniu w książkach najmłodszych odbiorców. Dotychczasowe pięć edycji nie tylko wyłoniło dziesięcioro zdolnych debiutantów z kategorii „tekst” i „ilustracje”, których Biedronka nagrodziła łącznie 1 mln zł, ale i otworzyło im drzwi do świata kariery. Świadczą o tym chociażby liczby: wszystkie zwycięskie książki konkursu zostały sprzedane łącznie w ok. 220 tysiącach egzemplarzy.

Prace można przesyłać do 23 marca 2020 r.

Więcej informacji na stronie konkursu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się