Po raz drugi poznaniacy wybiorą ulubioną księgarnię

Po raz drugi poznaniacy wybiorą ulubioną księgarnię

Po raz drugi poznaniacy wybiorą ulubioną księgarnię

Udostępnij

Ruszyła druga edycja plebiscytu Fest Księgarnia na ulubioną, niesieciową księgarnię w Poznaniu. „W Poznaniu działa ponad 30 lokalnych księgarń kameralnych. Są to księgarnie indywidualne, stacjonarne lub antykwariaty księgarskie, zarówno specjalistyczne, jak i ogólnoasortymentowe.

To przeważnie małe podmioty, często prowadzone przez rodziny czy grupy przyjaciół. Posiadają autorski wybór oferty książkowej i często własne, ciekawe programy popularyzujące czytelnictwo. Budują klimat miasta oraz przyciągają i integrują lokalne społeczności” – informują organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Plebiscyt Fest Księgarnia organizowany jest od zeszłego roku przez Wydawnictwo Miejskie Posnania z inicjatywy Przewodniczącego Komisji Kultury Rady Miasta Grzegorza Jury.

Czytelnicy będą mogli wyrazić swoją opinię na temat ulubionych księgarń. Najciekawsze z opinii nagrodzone zostaną voucherami na zakupy w księgarniach, które będą dotyczyć.

W głosowaniu biorą udział księgarnie autorskie wymienione w specjalnym wykazie prowadzonym przez Polską Izbę Książki. Dziesięć niezależnych księgarń z najwyższą liczbą głosów w plebiscycie otrzyma tytuł „Fest Księgarnia” oraz nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 52 tys. zł. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł.

Głosowanie pod adresem festksiegarnia.poznan.pl do 31 lipca.

Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi do końca sierpnia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się