Pociąg do literatury. I Herling-Grudziński Festiwal”

Pociąg do literatury. I Herling-Grudziński Festiwal”

Pociąg do literatury. I Herling-Grudziński Festiwal” – 3 września

Udostępnij

To pierwsze takie wydarzenie w Kielcach i nie ostatnie. Ogólnopolski Festiwal „Pociąg do literatury. I Herling - Grudziński Festiwal” wkrótce w Kielcach. Od 3 do 5 września odbędzie się aż kilkadziesiąt wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Już 3 września rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal "Pociąg do literatury. Herling-Grudziński Festiwal". W ramach wydarzenia odbędą się: warsztaty, wystawy, projekcje filmów, spotkania autorskie, spacery, rajdy, wędrówki i wiele innych atrakcji. Celem festiwalu jest upamiętnienie Herlinga-Grudzińskiego i jego wierności wartościom humanistycznym,  rozbudzanie potrzeb i kompetencji czytelniczych oraz integracja pasjonatów literatury wokół idei promocji czytelnictwa. Będzie on skierowany do szerokiej grupy odbiorców, mieszkańców i turystów. Jego głównym założeniem jest promowanie twórców polskiej literatury, a w szczególności rozwijanie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Kielecczyzny.

- Organizacja wielowątkowego festiwalu literackiego to ogromne przedsięwzięcie, ale mam nadzieję, że dzięki niemu Kielce staną się miastem literatury. Dobierając gości, którzy zaszczycą nas swoją obecnością, braliśmy pod uwagę gusta kielczan, to jaką literaturę czytają i kogo chcieliby zobaczyć w swoim mieście - dodawała dyrektor MBP Anna Żmudzińska.

Całość wydarzenia będzie podzielona na strefy. Najważniejsza z nich to spotkania z autorami. Na festiwal zostali zaproszeni między innymi Sylwia Winnik, Stanisław Łubieński, Jacek Łukawski, Agata Tuszyńska, czy Max Czornyj. Jednym z punktów programu będzie spotkanie poświęcone Jerzemu Pilchowi. Do Kielc przyjedzie jego żona Kinga Strzelecka – Pilch oraz jego przyjaciele.

Część wydarzeń Festiwalu będzie poświęcona Gustowowi Herlingowi – Grudzińskiemu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się