Polscy autorzy na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku

Polscy autorzy na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku

Polscy autorzy na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Dziś na Leipziger Buchmesse gościli Igor Janke i Katarzyna Bonda, wieczorem zaś odbędzie się spotkanie z Wojciechem Kudybą i Tomaszem Różyckim. Organizatorem polskiego stoiska na Międzynarodowych Targach w Lipsku jest Instytut Książki.

Igor Janke wziął udział w spotkaniu związanym z niemieckim wydaniem jego książki "Twierdza" poświęconej Solidarności Walczącej. Autorowi towarzyszył Roland Jahn, legendarny niemiecki opozycjonista, obecnie prezes Instytutu Gaucka. Spotkanie odbyło się w ramach cieszącego się popularnością i cenionego festiwalu „Leipzig Liest". Program wydarzeń poświęconych polskim autorom i tematom, obejmujący wieczory autorskie, prezentacje i dyskusje, stanowi owoc współpracy między Instytutem Książki, lipską filią Instytutu Polskiego w Berlinie i innymi niemieckimi partnerami.

Na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku gościła dziś także jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, autorka bestsellerowych kryminałów Katarzyna Bonda. Spotkanie, współorganizowane przez Instytut Książki oraz Instytut Polski w Berlinie, dotyczyło niemieckiego przekładu Okularnika („Der Rat der Gerechten”).

W piątek odbyło się z kolei spotkanie dotyczące niemieckiego wydania książki Nasza wojna. Europa Środkowo-Wschodnia 1912-1916 autorstwa Włodzimierza Borodzieja i Macieja Górnego. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie m.in. ze względu na zróżnicowany odbiór wydarzeń historycznych okresu I wojny światowej w Polsce i Niemczech.

Dużą popularnością cieszyło się również spotkanie autorskie Piotra Sochy. Polski autor zaprezentował na nim Drzewa – kolejny po Pszczołach bestseller, który święci triumfy na arenie międzynarodowej (Instytut Książki wsparł liczne przekłady obydwu książek w ramach Programu Translatorskiego ©Poland).

Międzynarodowe Targi Książki w Lipsku to druga po Frankfurcie największa tego typu impreza w Niemczech. Bierze w niej udział ponad 2600 wystawców z całego świata.

Gościem honorowym imprezy są w tym roku Czesi.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się