Polska jest Naj! - wyróżniona

Polska jest Naj! - wyróżniona

Polska jest Naj! - wyróżniona

Udostępnij

Książka „Polska naj… Księga miejsc niezwykłych” Anny Olej-Kobus wydawnictwa Dwukropek otrzymała wyróżnienie w kategorii Przewodnik dla dzieci podczas dwunastej edycji Nagród Magellana przyznawanych przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI.

Ideą konkursu „Nagroda Magellana” jest wyróżnianie wydawców wartościowych publikacji, wyróżniających się starannością o turystyczną jakość, rozbudzających pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenia globtroterów.

Dwunastą edycję konkursu zdominowały publikacje polskich autorów i o Polsce. W dzisiejszej, nowej rzeczywistości, gdy większość Polaków spędza czas na poznawaniu własnego kraju, niech te nagrodzone pozycje będą cennym drogowskazem i rekomendacją – mówi Ewa Tenderenda-Ożóg, członek jury konkursu.

„Polska naj… Księga miejsc niezwykłych” - to niezwykły przewodnik dla dzieci. Zawiera opis miejsc w naszym kraju, które warto zobaczyć na własne oczy. I są to zarówno obiekty przyrodnicze: największe pustynie, najstarsze drzewa, jak i dzieła ludzkich rąk: kopalnie, podziemne miasta, niesamowite budowle i pomniki. Dzieci odwiedzą najciekawsze muzea w Polsce (między innymi żab, rowerów, zapałek, strachów polnych, figur stalowych), nowoczesne centra naukowe, a także poznają miejsca, w których można się wspaniale bawić. Fragment książki można zobaczyć na stronie https://dwukropek.com.pl/ksiazki/polskanaj/

- W Polsce jest 940 miast. A w nich setki miejsc godnych zobaczenia. To daje tysiące atrakcji wartych miliony bezcennych wrażeń. Ta książka to znakomity klucz do ich poznania. Otwórz nim wrota do nauki, wiedzy i zabawy – mówi o wyróżnionej książce Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik, prowadzący program Porada na weekend w Travel Channel.

„Polska naj… Księga miejsc niezwykłych” to kolejna pozycja podróżniczki Anny Olej-Kobus. W 2015 roku za Wydarzenie Roku uznano serię „Podróżowniki” Krzysztofa i Anny Kobusów wydawnictwa MAC Edukacja – www.podrozowniki.pl To seria książeczek dla dzieci, będąca udanym połączeniem przewodnika i kreatywnego pamiętnika. Publikacje zawierają zadania, dzięki którym młodzi podróżnicy w zabawny i kreatywny sposób mogą poznawać odwiedzane miejsca na całym świecie. „Podróżowniki” uczą, bawią, przygotowują do podróży, nie pozwalają się nudzić.Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się