Międzynarodowe Targi Książki w Mińsku

Międzynarodowe Targi Książki w Mińsku

Polska na Międzynarodowych Targach Książki w Mińsku

Udostępnij

Po czterech latach nieobecności polskie stoisko wraca na Międzynarodowe Targi Książki w Mińsku, które odbędą się w dniach od 8 do 12 lutego 2017 r. w centrum wystawowym Belexpo. Mińskie Targi organizowane są w tym roku po raz dwudziesty czwarty. W ich otwarciu uczestniczył dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

Polskie stoisko jest podzielone na część komercyjną, gdzie można nabyć publikacje polskich autorów wydane w języku polskim lub przekładzie na języki białoruski i rosyjski. W części wystawowej prezentowane są wydania zrealizowane przy udziale Instytutu Polskiego w Mińsku oraz Instytutu Książki. Na stoisku odwiedzający Targi będą mogli także otrzymać informacje o Polsce oraz naszym rynku wydawniczym.

Aby przybliżyć białoruskiej publiczności polską literaturę, przygotowano również wydarzenia towarzyszące naszej obecności na Targach. W programie przewidziano m.in. spotkanie autorskie z jednym najbardziej znanych twórców współczesnej polskiej literatury science fiction, Jarosławem Grzędowiczem (11 lutego, godz. 10.00, Sala konferencyjna), prezentację białoruskich przekładów książek Stanisława Lema oraz Tadeusza Dołęgi-Mostowicza (10 lutego, godz. 15.00 i 16.00, Stoisko polskie), a także białoruskiego wydania powieści „Nadberezyńcy” Floriana Czernyszewicza (11 lutego, godz. 14, Sala konferencyjna). W programie nie zabraknie również wydarzeń przygotowanych z myślą o  najmłodszych czytelnikach i ich rodzicach – czeka na nich prezentacja książek dla dzieci wydawanych przez wydawnictwo Wytwórnia połączona z warsztatami, które poprowadzi polska ilustratorka Monika Hanulak (12 lutego, godz. 12.00, Scena dziecięca).

Dyrektor Dariusz Jaworski podkreśla, że polska obecność na Targach „to próba spojrzenia na nowo na naszą współpracę z Białorusią, ale także z każdym z naszych sąsiadów na Wschodzie. Więzi kulturowe, historyczne, jakie łączą nas z Białorusią, są nie do przecenienia. Chcemy pokazywać, że polska literatura ma wiele do zaoferowania, jest bogata i różnorodna".

Organizatorem polskiego wystąpienia na Targach jest Ambasada RP w Mińsku, Instytut Polski w Mińsku, Instytut Książki oraz wydawnictwo Ars Polona i firma UNIBEP.

Fotorelację z Międzynarodowych Targów Książki w Mińsku można obejrzeć tutaj.

Dodatkowe informacje:
www.instpol.by
www.facebook.com/instytutpolski.wminsku
www.vk.com/instytut_polski_w_minsku


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się