Ogólnopolska Izba Księgarń
Polska Półka, brytyjskie biblioteki

Polska Półka, brytyjskie biblioteki

Polska Półka w Wielkiej Brytanii

Udostępnij

Polska Półka to projekt dla brytyjskich bibliotek, w ramach którego mogą one otrzymać i włączyć do swojego księgozbioru dzieła polskich autorów. Podczas inauguracji w kolejnych placówkach odbywają się także wydarzenia towarzyszące. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki we współpracy z Ambasadą RP w Londynie i Instytutem Kultury Polskiej w Londynie.

W październiku polska literatura gościła między innymi w:

  • Victoria Library w Londynie, gdzie 1 października prof. Andrzej Jaroszyński wygłosił wykład „Wizerunek Polaków w literaturze brytyjskiej”
  • Wandsworth Town Library – 17 października wybitna tłumaczka Antonia Lloyd-Jones opowiadała czytelnikom o tłumaczeniu polskiej literatury
  • Gloucester Public Library – tu 27 października odbyła się dyskusja „Polscy pisarze w Wielkiej Brytanii z udziałem Joanny Kosmalskiej (Uniwersytet Łódzki) Agnieszki Laird, Rity Krawczyk oraz Agnieszki Bednarskiej; więcej na ten temat można znaleźć tutaj i tutaj.

Kolejną biblioteką, która już wkrótce dołączy do projektu, będzie Balham Public Library – inaugurację przewidziano tu na listopad.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się