Polska Press zamyka drukarnię w Poznaniu

Polska Press zamyka drukarnię w Poznaniu

Polska Press zamyka drukarnię w Poznaniu

Udostępnij

Z końcem kwietnia zakończy działalność drukarnia Polska Press w Poznaniu. Placówka drukowała m.in. „Głos Wielkopolski” i „Gazetę Lubuską”. 

Przyczyną zamknięcia drukarni jest spadek liczby zamówień, spowodowany m.in. decyzją Ringier Axel Springer Polska o zmianie częstotliwości wydawania „Przeglądu Sportowego”, który od 9 stycznia wychodzi tylko w poniedziałki i piątki.

„Zakończenie działalności drukarni w Poznaniu wynika w dużej mierze z decyzji części klientów usług poligraficznych, którzy przekształcają swoje zakupy na model cyfrowy. Natomiast Polska Press nie planuje zamykać żadnej z pozostałych drukarni, które posiada spółka, gdyż mają one zapewnione stabilne i satysfakcjonujące obłożenie produkcją m.in. własnych tytułów prasowych. Mając na uwadze powyższe zamknięcie drukarni w Poznaniu pozostaje neutralne dla zachowania niezbędnego potencjału poligraficznego Polska Press Grupy” – poinformowała spółka w komunikacie.

Druk „Głosu Wielkopolskiego” i „Gazety Lubuskiej” ma zostać przeniesiony do Bydgoszczy.

Po zamknięciu drukarni w Poznaniu Polska Press pozostaną trzy drukarnie: w Białymstoku, Bydgoszczy i Sosnowcu. Z końcem lipca 2022 r. działalność zakończyła drukarnia w Koszalinie. W 2021 roku Polska Press zamknęła drukarnię w Łodzi, a w 2017 roku – we Wrocławiu i Tarnobrzegu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się