Polskie ilustratorki zaprezentują się na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii

Polskie ilustratorki zaprezentują się na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii

Polskie ilustratorki zaprezentują się na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii

Udostępnij

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii już po raz pięćdziesiąty siódmy odbędzie się doroczna wystawa prac ilustratorów książek dla dzieci z całego świata. W tym roku zaprezentują się na niej dwie polskie artystki – Gosia Herba i Marianna Oklejak.

Międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2023 spośród 4345 zgłoszeń z 91 krajów wybrało 80 ilustratorów, których prace będą prezentowane podczas tegorocznych 60. Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Obok artystek z Polski na wystawie znajdą się prace ilustratorów z 27 krajów świata.

Jak co roku, prace wyróżnionych ilustratorów i ilustratorek zostaną także wydrukowane w katalogu wystawy zatytułowanym „Illustrators Annual”. Zostanie on przetłumaczony na kilka języków i będzie dystrybuowany na całym świecie. Na okładce katalogu znajdzie się praca Suzy Lee, południowokoreańskiej ilustratorki, zwyciężczyni prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena 2022.

„Targi Książki Dziecięcej w Bolonii są głęboko zaangażowane w budowanie mostów między krajami i kulturami, dążąc do celu, jakim jest promowanie wartościowej ilustracji i literatury dziecięcej oraz zapewnienie przestrzeni do dialogu i wymiany doświadczeń. Tym zasadom jesteśmy wierni już od 60” – napisali organizatorzy targów, ogłaszając listę artystów zakwalifikowanych na tegoroczną wystawę.

60. Międzynarodowe Targów Książki Dziecięcej w Bolonii odbędą się w dniach 6-9 marca 2023. Katalog „Illustrators Annual 2023” trafi do sprzedaży od 6 marca.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się