37. Międzynarodowe Targi Książki, Sardża

37. Międzynarodowe Targi Książki, Sardża

Ponad dwa miliony czytelników na Międzynarodowych Targach Książki w Szardży

Udostępnij

Międzynarodowe Targi Książki w Szardży, będące świętem czytelnictwa i kultury, przyciągnęły w tym roku 2,23 mln odwiedzających. Podczas 37. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Szardży (SIBF), trzeciej co do wielkości imprezy poświęconej celebracji słowa pisanego na świecie, ustanowiono także kolejny rekord. Tegoroczna impreza, której hasłem przewodnim była "Opowieść w listach", była prawdziwą gratką dla miłośników książek, którzy mieli dostęp do 20 mln książek w jednym miejscu.

Organizatorem targów jest Urząd ds. czytelnictwa Emiratu Szardża (SBA), a sam Emirat Szardży jest kulturową stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Tegoroczna edycja SIBF przyciągnęła 2,23 mln odwiedzających w ciągu 11 dni trwania imprezy, w tym 230 000 uczniów, którzy przybywali na targi z całego kraju.

Na Międzynarodowych Targach Książki w Szardży zaprezentowano 1874 wydawnictw z 77 krajów oraz 1,6 mln tytułów, z czego 80 000 miało swoje premiery na targach. W trakcie wydarzenia odbyło się 1800 imprez towarzyszących, w tym przemowy znanych pisarzy, seminaria, podpisywanie książek, recytacje poezji oraz opowiadania historii, występy teatralne, pokazy sztuk, występy rozrywkowe oraz wiele innych atrakcji.

Wydarzenia te przyciągnęły rekordowe zainteresowanie użytkowników mediów społecznościowych, a informacje na temat imprezy osiągnęły zawrotną liczbę 2,7 mld wyświetleń. Hashtag imprezy #SIBF18 dotarł do 300 mln użytkowników za pośrednictwem 70 000 wpisów na oficjalnych kontach imprezy w serwisach społecznościowych.

W ramach programu gościa honorowego SIBF, którego celem jest budowanie relacji pomiędzy ZEA i przedstawicielami innych kultur, szczególna uwaga była poświęcona Japonii.

Targi były również gospodarzem piątej edycji corocznej Konferencji Bibliotek SIBF/ALA. Wydarzenie to jest organizowane przez SBA we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotek Amerykańskich (ALA). W konferencji uczestniczyło ponad 400 bibliotekarzy i naukowców z kraju i zagranicy, którzy wzięli udział w ponad 25 panelach dyskusyjnych oraz imprezach służących nawiązywaniu kontaktów, aby omówić zmieniającą się rolę bibliotek w epoce cyfryzacji.

W trzydniowej Konferencji Wydawniczej SIBF, która poprzedzała jedenastodniowe targi, udział wzięło 486 wydawców. W trakcie tej imprezy odbyły się panele dyskusyjne oraz ponad 3000 „spotkań Matchmakingowych”. W wyniku tych spotkań podpisano 2884 umowy dotyczące praw do tłumaczenia książek.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się