"Poste restante", Wojsław Brydak,  Wydawca: DW REBIS

"Poste restante", Wojsław Brydak, Wydawca: DW REBIS

Poste restante - rewelacyjny debiut Wojsława Brydaka autora przekładów Rushdiego, Allena czy Fitzgeralda

Udostępnij

Już 2 października do księgarń trafi książka Wojsława Brydaka Poste restante. To brawurowy debiut powieściowy autora przekładów Fitzgeralda, Rushdiego i Allena - napisana wspaniałym językiem na miarę Pilcha czy Myśliwskiego opowieść o małych ojczynach, niepowtarzalnym klimacie Rzeszowa, Krakowa i Sopotu. Brydak dotyka zagadki odchodzenia a także miłości – takiej, która spełnia się w niespełnieniach.

Nadzwyczajna powieść przesiąknięta klimatem trzech zupełnie różnych miast: Rzeszowa, Krakowa i Sopotu. Idealna dla czytelników kochających twórczość Pilcha i Myśliwskiego.

Rzeszów, naznaczony austro-węgierską Galicją; wyidealizowany Kraków sprzed wojny; wreszcie Sopot w roli przyczółka przyszłości. Nadzieje i rozczarowania pojawiające się  przy akompaniamencie raz modlitw, a kiedy indziej fraz Johna Coltrane’a.
Ta historia to zagadka „małych ojczyzn”, do których jedni tęsknią, a inni uciekają z nich w popłochu. Zagadka odchodzenia. I miłość – ta najciekawsza, która spełnia się w niespełnieniach.

Brawurowy debiut powieściowy autora przekładów Fitzgeralda, Rushdiego i Allena!

 

Kilka słów o autorze:

Wojsław Brydak -  z wykształcenia pianista i reżyser teatralny. Autor kilku sztuk, tłumacz ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań, m.in. Woody’ego Allena, F. Scotta Fitzgeralda, Kena Keseya, Salmana Rushdiego, Johna Updike’a. Fotograf, uczestnik krajowych i zagranicznych wystaw zbiorowych, autor wystaw indywidualnych, a także albumu literacko-fotograficznego Za siódmym jeziorem. Kaszuby (REBIS 2016). Redaktor naczelny „Rocznika Sopockiego” (1994-2012), Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Gdańsku (2010-2014), obecnie gdańskiego „Autografu”; tuż po studiach redaktor muzyczny rozgłośni PR w Gdańsku.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się