"Powiedz nam, jak czytasz": Wrocławska Ankieta Czytelnicza 2024

"Powiedz nam, jak czytasz": Wrocławska Ankieta Czytelnicza 2024

"Powiedz nam, jak czytasz": Wrocławska Ankieta Czytelnicza 2024

Udostępnij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu i Wrocławski Dom Literatury – operator programu Wrocław Miasto Literatury UNESCO zapraszają wszystkie wrocławianki i wrocławian do udziału w badaniu preferencji czytelniczych. Wypełniając ankietę, możesz również wygrać nagrodę.

Wrocławska Ankieta Czytelnicza dostępna będzie w formie elektronicznej m.in. na stronach: wroclaw.pl, literatura.wroclaw.pl i biblioteka.wroc.pl. Będzie ją można również wypełnić stacjonarnie, m.in. w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Badanie potrwa do 17 marca 2024, a wyniki zostaną opublikowane 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich UNESCO. Ankieta ma pomóc znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania: czy i co lubimy czytać? Jacy są nasi ulubieni autorzy i autorki? Jak zdobywamy książki i skąd czerpiemy o nich informacje? I co zrobić, by we Wrocławiu literatura była jeszcze bardziej obecna?

W naszym mieście jest wiele miejsc, od bibliotek począwszy, a na kawiarniach skończywszy, gdzie można natknąć się na literaturę. Mamy też bogaty program najróżniejszych wydarzeń literackich. I oczywiście wiele autorek i autorów, tłumaczek i tłumaczy, którzy we Wrocławiu mieszkają i pracują. Aby lepiej odpowiadać na potrzeby czytelnicze mieszkanek i mieszkańców miasta Miejska Biblioteka Publiczna i Wrocławski Dom Literatury przygotowały ankietę, która ma zbadać zwyczaje i oczekiwania związane z książkami i wydarzeniami literackimi. Twórcy ankiety chcą dowiedzieć się, czy i co mieszańcy miasta lubią czytać, w jakich festiwalach biorą udział i – co niezwykle ważne – jakich wydarzeń związanych z książkami brakuje im we Wrocławiu.

W 2024 roku mija pięć lat, odkąd Wrocław wszedł do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Literatury. W tym czasie wydarzyło się wiele: Olga Tokarczuk dostała literacką Nagrodę Nobla i założyła fundację swojego imienia, pandemia i lockdown zmieniły sposób, w jaki uczestniczymy w kulturze, a wojna w Ukrainie sprawiła, że we Wrocławiu schronienie znalazło wielu mieszkańców tego kraju. Warto więc podsumować życie literackie w naszym mieście, by w kolejnych latach rozwijać je jeszcze bardziej.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników i uczestniczek badania nagrody: co dziesiąta osoba, która wypełni ankietę, dostanie w prezencie książkę, a pierwszych pięćdziesięciu respondentów otrzyma darmową kawę lub herbatę w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2, II piętro).

Przejdź do ankiety: Powiedz nam, jak czytasz. ANKIETA


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się