Powrót akcji Drugie Życie Książki na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Powrót akcji Drugie Życie Książki na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Powrót akcji Drugie Życie Książki na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Udostępnij

Drugie Życie Książki to akcja organizowana przez KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, która co roku pozwala tysiącom tytułów odnaleźć nowych właścicieli. Po pandemicznej przerwie zostanie wznowiona w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, czyli 23 kwietnia, w Pałacu Potockich.

Każdy z nas ma na półce tytuły, do których nie jest przywiązany – pochopne zakupy, nietrafione prezenty, duble, pozycje już od dawna niemające nic wspólnego z zainteresowaniami i upodobaniami posiadacza, a także książki, które pojawiły się właściwie nie wiadomo skąd. Dla nich wszystkich można znaleźć nowych właścicieli, a przy okazji zabrać ze sobą do domu dużo bardziej pożądane utwory. Książki w końcu powinny być czytane, nie zaś leżeć zapomniane na półkach. W ramach akcji Drugie Życie Książki wszystkie porzucone w odmętach biblioteczek pozycje mogą trafić w ręce kolejnych czytelników.

Akcja odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20). Zbiórkę rozpoczynamy od godziny 10.45, a wymiana ruszy o godzinie 11.00. Cała akcja potrwa do godziny 12.00, a bezpośrednio po niej organizatorzy zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu Fantastyka i Futurologia w Pałacu Potockich.

Jak wziąć udział w akcji? Zasady są proste. Na wymianę wystarczy przynieść przynajmniej jedną książkę, a maksymalnie dziesięć. Należy zwrócić uwagę na ich stan – książki nie muszą być nowe, ale nie mogą być zniszczone czy niekompletne, wszak kolejny właściciel będzie chciał je przeczytać. Celem akcji jest wymiana pozycji o szeroko rozumianych walorach literackich, niekoniecznie zaś książek kucharskich czy poradników. Tytuły dzielone są na dwie kategorie – te wydane przed 1995 rokiem, które można wymienić na inne pozycje pochodzące z tego okresu, i te opublikowane po tej dacie, za które zabrać można dowolne publikacje. Wymienia się książką za książkę – jeżeli przyniosło się ze sobą pięć pozycji, pięć innych można zabrać ze sobą do domu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się