Brzeg Dolny - nowa biblioteka

Brzeg Dolny - nowa biblioteka

Powstaje nowa biblioteka w Brzegu Dolnym

Udostępnij

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzegu Dolnym otrzymała dofinansowanie na wyposażenie nowego budynku w kwocie 776.799 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki. Centrum Edukacyjne połączone z wypożyczalnią książek i czytelnią ma zostać otwarte w czerwcu 2019 roku.

Obiekt o powierzchni użytkowej 681 m2 posiadać będzie czytelnię, salę audiowizualną wielofunkcyjną, strefę relaksu z miejscami do odsłuchu, strefę dziecięcą, salę wielofunkcyjną i czytelnię czasopism, także elektronicznych. Jak informuje Bogusława Aleksandrowicz, dyrektor placówki, w nowym obiekcie zostanie uruchomiony nowoczesny proces udostępniania zbiorów. Użytkownicy będą mieli swobodny dostęp do katalogu bibliotecznego oraz internetu. Będzie też tradycyjna czytelnia z możliwością korzystania z e-czasopism. Obiekt zostanie wyposażony w multimedialną infrastrukturę edukacyjną – podłogę interaktywną, ekrany interaktywne i tablicę.
Specjalna oferta wykorzystania nowych technologii dla promocji czytelnictwa zostanie przygotowana dla dzieci. Zaplanowano zajęcia z wykorzystaniem tabletów, drukarki 3D, konsoli i komputerów.

Zobacz clip:

Biblioteka w nowym obiekcie:

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się