Pożegnanie z Mockiem. Ostatnia książka Marka Krajewskiego w kultowej serii

Pożegnanie z Mockiem. Ostatnia książka Marka Krajewskiego w kultowej serii

Pożegnanie z Mockiem. Ostatnia książka Marka Krajewskiego w kultowej serii

Udostępnij

12 października ukaże się ostatnia powieść Marka Krajewskiego w bestsellerowej, kultowej serii z Eberhardem Mockiem – „Błaganie o śmierć”.

Ojciec chrzestny polskiego kryminału żegna się ze swoim bohaterem po 25 latach (to właśnie jesienią 1997 roku Marek Krajewski postawił ostatnią kropkę w swojej debiutanckiej powieści „Śmierć w Breslau”, którą zrewolucjonizował polski rynek kryminałów).

Trzynaście powieści o Mocku, setki tysięcy czytelników, tłumaczenia na ponad dwadzieścia języków, prestiżowe nagrody (m.in. Paszport „Polityki” za godny podziwu warsztat pracy, który pozwolił wskrzesić międzywojenny Wrocław, pierwsza Nagroda Wielkiego Kalibru, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”) – to wszystko towarzyszyło serii o wrocławskim śledczym. „Po 25 latach mówię Eberhardowi pożegnalne Vale! (bądź zdrów, żegnaj)” – napisał autor na swoim Facebooku. Jako wydawcy dodajemy: jest to pożegnanie w najlepszym stylu, a niezmiennie w planach Znaku mamy publikacje kolejnych książek Marka Krajewskiego.

Fragment:

Ofiara nawet nie zdążyła krzyknąć, kiedy spowiła ją ciemność. Gdy panna Berger, właścicielka ekskluzywnego domu publicznego, zastała w mieszkaniu Herty Rossenbach pusty wózek dziecięcy, już wiedziała. Kobieta i jej roczna córeczka Bettina zaginęły.

Herta cudem przeżyła śmiertelny cios. Podobnego szczęścia nie miał Georg Mittag, który zginął na ringu pokonany przez Arnolda Berhingera, zawodnika lokalnego klubu. Starcie zapisało się czarnymi zgłoskami w historii niemieckiego boksu. I w karierze Eberharda Mocka, który był jego świadkiem.

Śledztwo w sprawie ustawionej walki prowadzi Mocka w coraz mroczniejszy labirynt lokalnych powiązań, splatając się z jego prywatnymi poszukiwaniami małej Bettiny. Byli więźniowie zrzeszeni w Bractwie Pierścieniowców i słabość Mocka do zrozpaczonej matki pchają go do przestępstwa najstraszniejszego z możliwych.

Teraz już nic nie będzie takie samo.

Fot. Maciej Dziedzic, archiwum prywatne Marka Krajewskiego

 

Plan spotkań autorskich M. Krajewskiego:

17.09 g. 17.00 Gdańskie Targi Książki (Audytorium)

23.09 Radom

01.10 Krotoszyn

07.10 Wrocław, Księgarnia PWN (podpisywanie książek w ramach Nocy Księgarń)

15.10 g. 18.00 Warszawa, Empik – Wirtualne Targi Książki (spotkanie online) – przedpremiera

18.10 g. 19.00 Warszawa, Big Book Cafe – spotkanie na żywo

20.10 Brzeg Opolski

27.10 Grodzisk Wielkopolski


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się