Pożegnanie z Modą na Czytanie w Domu Braci Jabłkowskich

Pożegnanie z Modą na Czytanie w Domu Braci Jabłkowskich

Pożegnanie z Modą na Czytanie w Domu Braci Jabłkowskich

Udostępnij

Niestety nie udało się znaleźć lokalu w centrum Warszawy dla księgarni Moda na Czytanie, która do końca kwietnia działała przy ul. Brackiej 25. Jak informowaliśmy, w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy po przeprowadzonym remoncie nie będzie miejsca na funkcjonowanie księgarni.

Moda na Czytanie działa wciąż przy ul. Broniewskiego 7 na Żoliborzu i jako księgarnia internetowa modanaczytanie.pl

“Kochani, dziękuję, że byliście ważnym miejscem w sercu Warszawy. Bez Was plac pięciu rogów już nie będzie tym samym. Czy w Śródmieściu zostaną już tylko knajpy i fast food-y?” – napisała na Facebooku dziennikarka Bożena Dudko. Przypomniała też, że przed Modą na Czytanie w Domu Braci Jabłkowskich istniała wielka księgarnia Traffic Club. “Kilkupoziomowa księgarnia (jak w Nowym Jorku) z działami: muzycznym, filmowym oraz kawiarnią, gdzie godzinami buszowałam między regałami, bo były w Trafficu i stare książki, a także od niszowych wydawców. Kiedy Traffic zniknął, pocieszyła mnie Moda na Czytanie, stworzona przez Piotr Bagiński & Co., którą odwiedzałam od ponad 10 lat, bo lubię atmosferę tej kameralnej księgarni z cyklem spotkań autorskich, kompetentny Personel i szeroką ofertę”.

A Sławomir Paszkiet, tłumacz literatury niderlandzkiej. skomentował: “To była miła księgarnia i sympatyczni ludzie w niej pracowali. Kupiłem tam kilka książek, których nigdzie indziej w realu nie mogłem znaleźć i przed kupieniem powąchać oraz przekartkować. Jeśli wejdzie na to święte dla moli książkowych miejsce żabka, biedronka czy inna małpka, to ludzie kultury mogą sobie strzelić w łeb, a włodarze miasta, którzy nic nie zrobili, niech sobie strzelą w kolano. Trzymam kciuki za dobry obrót spraw i dziękuję za te lata pracy nad stworzeniem i utrzymaniem ważnego miejsca na mapie wrażliwców w Śródmieściu”.

“Gazeta Wyborcza” przypomina, że w ostatnich latach w centrum Warszawy zlikwidowano wiele księgarń mających długie tradycje, m.in. Księgarnię im. Josepha Conrada w Alejach Jerozolimskich, Księgarnię im. Stefana Żeromskiego w al. „Solidarności”, Księgarnię MDM przy ul. Koszykowej, antykwariat Logos w Alejach Ujazdowskich oraz salony Empiku w Domu Towarowym “Junior” i przy Nowym Świecie.

Po zamknięciu księgarni w Domu Braci Jabłkowskich książki przy placu pięciu rogów sprzedawane są już tylko w outlecie Dedalus mieszczącym się w kamienicy u zbiegu ulic Chmielnej i Szpitalnej.

źródło: https://rynek-ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się