Cepelia znów otworzy się na Warszawę. W ikonicznym budynku powstaje flagowy salon Empik

Cepelia znów otworzy się na Warszawę. W ikonicznym budynku powstaje flagowy salon Empik

Cepelia znów otworzy się na Warszawę. W ikonicznym budynku powstaje flagowy salon Empik

Udostępnij

Trwają prace nad renowacją kultowego pawilonu Cepelii u zbiegu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej. Projekt zakłada przywrócenie historycznego wyglądu budynku, z zachowaniem jego charakterystycznych elementów. W odrestaurowanej Cepelii powstanie najnowocześniejszy, trzypiętrowy Empik o łącznej powierzchni blisko 1300 m2. Otwarcie planowane jest na przełom roku. Nowy Empik przywróci świetność Cepelii, łącząc w jednym miejscu handlową tradycję i kulturalne dziedzictwo z innowacją i omnichannelowymi rozwiązaniam

  • W odrestaurowanej Cepelii powstanie najnowocześniejszy, trzypiętrowy Empik o łącznej powierzchni blisko 1300 m2. Otwarcie planowane jest na przełom roku.
  • Nowy Empik przywróci świetność Cepelii, łącząc w jednym miejscu handlową tradycję i kulturalne dziedzictwo z innowacją i omnichannelowymi rozwiązaniami.
Od otwarcia pierwszego Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki w 1948 roku, Empik był ważną częścią handlowo-kulturalnego krajobrazu Warszawy. W ostatnich dziesięcioleciach sieć sukcesywnie zapełniała mapę stolicy kolejnymi salonami w różnorodnych formatach – od nowoczesnych Future Store po małe, osiedlowe sklepy convenience.
Teraz w wyjątkowej lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy powstanie nowy, flagowy Empik. Ikoniczna Cepelia – modernistyczny pawilon handlowy, zbudowany w latach 60. - odzyska blask dzięki kompleksowej renowacji zgodnej z pierwowzorem i zachowaniem charakterystycznych elementów elewacji i wnętrza. Obecność Empiku sprawi, że budynek wróci na handlową mapę Polski i zyska ponownie swój kulturalny pierwiastek. Dzięki nowoczesnym przeszkleniom sklep będzie zachęcać przechodniów do odwiedzenia nowej, znów otwartej na Warszawę Cepelii.
 
- Warszawa ma szczególne miejsce w naszej ponad 75-letniej historii – to tu stawialiśmy pierwsze kroki, a dziś jesteśmy obecni aż w kilkudziesięciu różnorodnych lokalizacjach. Ten salon będzie jednak wyjątkowy – najnowocześniejszy, flagowy Empik w historycznym budynku Cepelii stanie się wizytówką naszej marki.  – mówi Ewa Szmidt, Prezeska Grupy Empik i dodaje: Na przełomie roku oddamy w ręce klientów aż trzy piętra do kulturalnych poszukiwań i codziennych zakupowych inspiracji, ale także wyjątkowe miejsce do spotkań z twórcami. To wszystko w desingerskim, przyjaznym wnętrzu z widokiem na centrum miasta. 

Flagowy, omnikanałowy Empik

Nowy Empik na zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich będzie najnowocześniejszym salonem sieci w Polsce. Sklep o łącznej powierzchni blisko 1300 m2 zajmie trzy poziomy: -1, parter i 1. piętro. Oprócz przestrzeni handlowej, w salonie znajdzie się także multimedialna ekspozycja i mała czytelnia. 
W salonie pojawi się także specjalna strefa umożliwiająca organizację wydarzeń z udziałem twórców, z których marka znana jest od dekad. - To nowy rozdział w historii kulturalnych spotkań w Empiku. Stale unowocześniamy formułę wydarzeń, aby angażować i docierać do coraz szerszego grona widzów, zainteresowanych nie tylko tradycyjną kulturą, ale też nowymi formami jej doświadczania. Dzięki otwarciu flagowego Empiku w Cepelii z przestrzenią dedykowaną wydarzeniom, Warszawa zyska ważny punkt na swojej kulturalnej mapie. Wyjątkowe premiery książek, płyt czy produkcji audio, sesje autografów, podcasty na żywo, ale też nowe autorskie cykle wydarzeń - te unikalne doświadczenia już wkrótce będą dostępne dla odwiedzających nowy Empik w Śródmieściu oraz odbiorców w całej Polsce, dzięki hybrydowej formule spotkań i popularnym transmisjom online - tłumaczy Jakub Piotrkowicz, Director of Entertainment & Digital Content w Grupie Empik.
W nowym sklepie dostępne także będą dobrze znane klientom usługi omnikanałowe łączące w jednym miejscu wygodę zakupów online i offline. To m.in. click&collect - ekspresowa rezerwacja produktów z odbiorem w salonie już po 2h, darmowa dostawa zamówień z Empik.com do salonu, również w opcji ekodostawy bez opakowań czy usługa Premium Pay&Go umożliwiająca finalizację zakupów w aplikacji Empik, bez konieczności podchodzenia do kasy.

30 nowych salonów w 2024 roku

Empik kontynuuje dynamiczną ekspansję, zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Tylko w ubiegłym roku sieć salonów powiększyła się o kolejnych 21 lokalizacji, z czego aż 5 w samej Warszawie, pod szyldami Empik oraz Papiernik by Empik.
- Zamknęliśmy 2023 rok liczbą ponad 350 salonów w całej Polsce, a tylko w tym roku planujemy otwarcie kolejnych 30 lokalizacji. Koncentrujemy się mocno na zagęszczaniu sieci, aby dotrzeć z ofertą w miejsca, gdzie nie ma jeszcze Empiku, jednak równolegle od dłuższego czasu poszukiwaliśmy nowej flagowej lokalizacji w warszawskim Śródmieściu. Z uwagi na powierzchnię i przeznaczenie handlowe, jak również kulturalne dziedzictwo i znaczenie dla historii Warszawy, budynek Cepelii był dla nas naturalnym wyborem - mówi Łukasz Sitko, Dyrektor Operacyjny Retail.
Otwarcie salonu Empik w Cepelii pod adresem Marszałkowska 99/101 planowane jest na przełomie 2024 i 2025 roku.
Prace budowlane prowadzone są w ścisłej współpracy z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Właścicielem, głównym inwestorem i wykonawcą w zakresie całego budynku, infrastruktury i otoczenia jest spółka Sienna 111. Strony nie ujawniają całkowitej wartości inwestycji. Za projekt rewitalizacji pawilonu Cepelii odpowiada pracownia „Bernatek Architekci”. W transakcję najmu zaangażowane były również firmy doradcze Cushman & Wakefield oraz Colliers, reprezentujące Wynajmującego.

Empik to wiodący omnichannel retailer i lider w obszarze rozrywki, kultury i lifestyle’u w Polsce. W unikatowym ekosystemie łączy ponad 350 salonów stacjonarnych oraz Empik.com – jedną z czołowych platform e-commerce i dynamicznie rosnący marketplace. To także aplikacja mobilna utrzymująca się w czołówce najlepiej ocenianych aplikacji zakupowych w Polsce i wiodący ekosystem kliencki - Empik Premium.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się