Włochy – Gość Honorowy Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2024

Włochy – Gość Honorowy Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2024

Włochy – Gość Honorowy Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2024

Udostępnij

Włochy są gościem honorowym Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, które odbędą się od 23 do 26 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki i na pl. Defilad. Wystąpienie, z udziałem znakomitych twórców i wydawców z Włoch pod hasłem „Ci vuole un fiore” (potrzebny jest kwiat), będzie okazją do poznania pełnej gamy współczesnej literatury włoskiej. Stoisko Włoch, z udziałem 12 wydawców, zlokalizowane będzie w Sali Marmurowej PKiN pod numerem 133.

Do Warszawy przyjedzie ponad 20 autorek i autorów z Włoch. Z czytelnikami na targach spotkają się prozaicy i poeci, autorzy książek dla dzieci, filozofowie, religioznawcy, historycy, literaturoznawcy, dziennikarze a także mistrzowie ilustracji i przekładu – literackie gwiazdy i twórcy, którzy zdobywają uznanie publiczności. Przedstawiamy autorki i autorów z Włoch.

Bogaty i różnorodny program spotkań promujących kulturę i literaturę włoską obejmie spotkania autorskie, dyskusje literackie i branżowe oraz tak lubiane sesje autografów, a w foyer Sali Goethego w PKiN można będzie oglądać wystawę najpiękniejszych okładek książek „Włoskie historie. Włoska literatura piękna widziana oczami ilustratorów”. Program Włoch na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie rozpocznie spotkanie z udziałem wydawców literatury dziecięcej, Carla Gallucciego i Gai Stock wokół myśli przewodniej wystąpienia „Ci vuole un fiore”. Co jeszcze w programie gościa honorowego?


Udział Włoch w charakterze gościa honorowego na Międzynarodowych Targach Książki jest możliwy dzięki następującym włoskim instytucjom: Ministerstwu Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwu Kultury, Agencji ds. Promocji Handlu Zagranicznego ICE-ITA, Centrum Książki i Czytelnictwa, które promuje program kulturalny we współpracy z AIE – Włoskim Stowarzyszeniem Wydawców. Koordynacją przedsięwzięcia w Polsce zajęła się Ambasada Włoch, Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Biuro ICE-ITA w Warszawie.

Organizatorem Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie jest Fundacja Historia i Kultura. Wstęp na Targi i udział w wydarzeniach jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Dni i godziny otwarcia:

23.05.2024 r
. od godz. 10:00 do godz. 18:00
24.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
25.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
26.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 17:00


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się