Poznaj bolesną prawdę o zapomnianych ludziach!

Poznaj bolesną prawdę o zapomnianych ludziach!

Poznaj bolesną prawdę o zapomnianych ludziach!

Udostępnij

Instytut Wydawniczy ZNAK anonsuje publikację 25 stycznia ciekawej książki autorstwa Zofii Kozimor pt."Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima"

Nota o książce:

Żyją w rezerwatach, setki razy okłamywani, marginalizowani. Usiądźmy z Apaczami w kręgu przy ognisku, posłuchajmy ich pieśni. Usłyszmy o ich historii i kulturze, o ich zwyczajach i tradycjach, o ich dolach i niedolach.

Stare szamanki i młode dziewczyny, żony, matki, siostry i babcie – apackie kobiety wspierały mężczyzn, pozwalając im iść pod wiatr i odważnie pokonywać przeszkody. Ani lalki, ani niewolnice, nigdy nie zostały sprowadzone do roli przedmiotu. Nigdy też nie ograniczono ich do funkcji rodzicielek. Nie gorsze ani lepsze od mężczyzn, mądre, silne, kochające i kochane, były ich nierozłączną częścią. Krzemienną skałą, na której pewnie opierał się cały lud.

To jest moja ziemia, mój dom, ziemia moich ojców, na którą domagam się zezwolenia powrotu. Tam chcę spędzić swoje ostatnie dni i zostać pogrzebany wśród tamtejszych gór. Jeśli to się ziści, umrę spokojnie w poczuciu, że mój lud, wrócony rodzinnym stronom, będzie się rozmnażał, zamiast szczupleć, i nasze imię nie zaginie - Geronimo


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się