Poznajcie laureatki 19. i 20. edycji APH

Poznajcie laureatki 19. i 20. edycji APH

Poznajcie laureatki 19. i 20. edycji APH

Udostępnij

W piątek 11 czerwca ogłoszono decyzję jury 19. i 20. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Nagroda Główna trafiła do Julii Woronowicz – to miesięczny pobyt w Nowym Jorku, ściśle połączony z merytorycznym programem rezydencyjnym Residency Unlimited.

Artystka otrzymała także Nagrodę Specjalną Prezesa Grupy ERGO Hestia, Piotra M. Śliwickiego. Nagroda Druga, czyli miesięczna rezydencja artystyczna w Wilnie, przypadła Bożnie Wydrowskiej, na którą czeka pobyt w prężnie działającym centrum RUPERT. Jury wyróżniło też Nagrodą Specjalną 6 finalistek – to zaproszenie do udziału w profesjonalnych warsztatach art brandingowych w Sokołowsku, prowadzonych pod okiem najlepszych specjalistów i specjalistek w tej dziedzinie.

Przez wszystkie lata funkcjonowania konkursu Artystyczna Podróż Hestii na polskiej scenie artystycznej, udało się wytworzyć pole dialogu. Tegoroczna edycja, będąca zestawieniem dwóch konkursowych roczników, stała się szczególną okazją, aby podkreślić wartość tak rozumianej wspólnoty.

Ten inspirujący dwugłos towarzyszył konkursowej wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie zaprezentowano trzydzieści wizualnych propozycji młodych adeptów sztuki z całej Polski.

 

Nagrodę Główną – miesięczny pobyt w Nowym Jorku i możliwość skorzystania z programu rezydencyjnego Residency Unlimited – otrzymała Julia Woronowicz, która do konkursu zgłosiła pracę „Kwiatuszku". Członkowie jury tak uzasadnili swój wybór: – W czasach, kiedy pojawiają się wciąż nowe powody do wyrażania sprzeciwu, kiedy stereotypy i przyzwyczajenia są największym zagrożeniem dla naszej przyszłości, potrzeba gestów, które mają moc, siłę tworzenia nowych relacji.

 

Drugą Nagrodę – miesięczną rezydencję artystyczną w prężnie działającym centrum RUPERT w Wilnie – otrzymała Bożna Wydrowska. Artystka zgłosiła do konkursu pracę „At Least I Tried".  Jury nagrodziło Bożnę za: tworzenie sztuki która nie pozostawia po sobie obiektów. Za wymyślenie siebie i swojego własnego świata, który jest przestrzenią wspólnoty, troski i miłości. Za praktykę artystyczną kruszącą fundamenty kultury mizoginii, homofobii, transfobii, rasizmu i patriarchatu.

Z okazji jubileuszowej 20. edycji konkursu APH sześciu artystkom przyznano też Nagrodę Specjalną – to kolektywne warsztaty art brandingowe w Sokołowsku. Nagrodę otrzymały: Kinga Burek, Natalia Galasińska, Anna Grzymała, Veronika Hapchenko, Agata Jarosławiec i Justyna Streichsbier. Laureatki nagrody podczas warsztatów poznawać będą specyfikę pracy z biznesem i realacji art brandingowych. Art branding jest bowiem procesem a prowadzone przez najlepszych specjalistów warsztaty w Sokołowsku mają dać młodym twórczyniom odpowiednie narzędzia, aby przejść przez ten proces samodzielnie i z sukcesem.

Od wielu lat w konkursie APH przyznawana jest też Nagroda Specjalna Prezesa Grupy ERGO Hestia, Piotra M. Śliwickiego. Jej laureatką została Julia Woronowicz. To zaproszenie do artystycznego audytu firmy oraz zlecenie na autorską interpretację raportu rocznego z jej działalności. Raporty Roczne ERGO Hestii stają się w ten sposób przykładem nowoczesnego podejścia do relacji sztuki i biznesu. Zetknięcie dwóch światów, wzajemne obserwacje i aktywna wymiana myśli tworzą intensywne pole dialogu, w które wpisują się trzy równoległe procesy: koncepcyjny, wydawniczy i wystawienniczy.

 

inalistki i finaliści 19. edycji:
 
Natalia Galasińska
Veronika Hapchenko
Maja Janczar
Agata Jarosławiec
Adam Kozicki
Anna Kwiatkowska
Małgorzata Mycek
Michał Myszkowski
Grażyna Monika Olszewska
Karolina Pawelczyk
Anna Rutkowska
Ewelina Węgiel
Jan Eustachy Wolski
Bożna Wydrowska
Katarzyna Wyszkowska         
                       
Finalistki i finaliści 20. edycji:
 
Kinga Burek
Anna Grzymała
Jan Kowal
Antoni Lisowski
Sylwia Marszałek-Jeneralczyk
Piotr Mlącki
Iwo Panasiewicz
Przemysław "Piniak" Piński
Maria Plucińska
Jan Porczyński
Justyna Streichsbier
Julia Woronowicz
Katarzyna Wójcicka
Ewelina Zając
Weronika Zalewska
 
 
 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
paula
fajna inicjatywa! brawo dla dziewczyn i życzę wam miłego wypoczynku :)

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się