Poznaliśmy laureatkę 25. Women’s Prize for Fiction

Poznaliśmy laureatkę 25. Women’s Prize for Fiction

Poznaliśmy laureatkę 25. Women’s Prize for Fiction

Udostępnij

Laureatką tegorocznej 25. Women’s Prize for Fiction została Maggie O’Farrell za powieść „Hamnet”. Maggie O’Farrell urodziła się w Irlandii Północnej, a wychowała w Walii i Szkocji.

Pracowała jako dziennikarka w Hongkongu oraz jako zastępca redaktora literackiego niedzielnego wydania „The Independent”. Uczyła też na kursie twórczego pisania. Jest żoną powieściopisarza Williama Sutcliffe’a, którego poznała w Emmanuel College w Cambridge. Mieszkają w Edynburgu. W 2005 dostała nagrodę Somerset Maugham Award za powieść „Ten dystans między nami”.

Women’s Prize for Fiction to jedna z najbardziej prestiżowych brytyjskich nagród literackich przyznawana corocznie za powieść anglojęzyczną z ostatniego roku, opublikowaną przez kobietę bez względu na jej obywatelstwo (w  latach 1996–2012 nagroda nosiła nazwę Orange Prize, a w latach 2014–2017 Baileys Women’s Prize for Fiction). Inspiracją do powstania nagrody był brak kobiet wśród nominowanych do The Man Booker Prize for Fiction w 1992, co nie odzwierciedlało realiów rynku wydawniczego.

Zwyciężczyni otrzymuje czek na 30 000 funtów oraz wykonaną przez artystkę Grizel Nivel rzeźbę z brązu nazywaną Bessie.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się