Akcja „Oddaj książkę” już trwa

Akcja „Oddaj książkę” już trwa

Akcja „Oddaj książkę” już trwa

Udostępnij

Ruszyła ogólnopolska akcja czytelnicza “Oddaj książkę”. Od 8 września do 11 października w kilkuset miejscach w Polsce można oddawać przeczytane przez siebie książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek odbywają się trzy wystawy Zaczytanych Ławek – niezwykłych mebli miejskich w kształcie otwartych książek, łączących czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Przy każdej ławce jest umieszczony kod QR, który pozwala na pobranie bezpłatnego audiobooka.

W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki pojawiła się wystawa Zaczytanych Ławek z tematem przewodnim „RELACJE”, a każdy projekt to artystyczna interpretacja jednego z elementów budowania relacji. Jest m.in. Ławka Słuchaj, Ławka Patrz, Ławka Dotknij, Ławka Poczuj. Do projektu zostali zaproszeni znani polscy artyści, m.in. Hanna Bakuła, Rafał Olbiński, Józef Wilkoń, Dominik Jasiński, Julia Konieczna.

Lista ogólnodostępnych punktów zbiórki książek: https://bit.ly/WZK2020_punkty_zbiorki

Więcej na stronie Zaczytani.org.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się