Poznaliśmy laureatki VII edycji konkursu Piórko

Poznaliśmy laureatki VII edycji konkursu Piórko

Poznaliśmy laureatki VII edycji konkursu Piórko

Udostępnij

W VII edycji konkursu Piórko zwyciężyły Justyna Woźniak (tekst) i Aleksandra Badura (ilustracje) z książką „Fabryka marzeń”. Każda z laureatek konkursu otrzymała Nagrodę Biedronki za książkę dla dzieci w wysokości 100 tys. zł, a książka ich wspólnego autorstwa od 30 września jest dostępna na półkach wszystkich sklepów sieci Biedronka.

Premierze książki po raz pierwszy w historii sieci towarzyszy Tydzień Głośnego Czytania – przez 7 dni podczas zakupów będzie można usłyszeć fragmenty nagrodzonej książki w interpretacji znanych i lubianych głosów: Beaty Tadli oraz Wiktora Zborowskiego.

Justyna Woźniak jest studentką prawa, mamą sześcioletniego Jasia i czteroletniej Joasi. Dopełniające opowieść urokliwe ilustracje stworzyła Aleksandra Badura, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na co dzień zajmująca się projektowaniem graficznym dla firm. Obie twórczynie zadebiutowały w rolach współtwórczyń książki.

W ramach sześciu edycji konkursu sprzedanych zostało już ponad 340 tys. egzemplarzy książek. Do tegorocznej, 7. edycji konkursu, zgłosiło się ponad 5 tys. początkujących pisarzy i ponad 4,5 tys. ilustratorów i ilustratorek.

W kapitule nagrody w kategorii Tekst zasiedli: Agnieszka Karp-Szymańska, Jarosław Gugała, Renata Piątkowska, Rafał Witek oraz Wiktor Zborowski. Najlepszą pracę w kategorii Ilustracje wytypowało jury w składzie: Katarzyna Nowowiejska, Edgar Bąk, Emilia Dziubak, Aleksandra Krzanowska, Elżbieta Śmietanka-Combik. W obu komisjach zasiadł także przedstawiciel sieci Biedronka Arkadiusz Mierzwa.

Opiekę redakcyjną i wydawniczą nad projektem sprawuje Wydawnictwo Zielona Sowa.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się