Jedność - Dzień dziecka
 20. edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2019

20. edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2019

Poznań kolejny raz zostanie stolicą polskiej fantastyki

Udostępnij

W piątek 26 kwietnia w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się 20. edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon. To największe tego typu wydarzenie w Polsce – od kilku lat frekwencja wydarzenia w stolicy Wielkopolski przekracza 40 000 osób. Impreza trwać będzie przez cały weekend i zakończy się w niedzielę 28 kwietnia.

20 lat historii Pyrkonu

Festiwal Fantastyki Pyrkon jest organizowany od 1999 roku przez poznański Klub Fantastyki „Druga Era”. Swoją historię zaczynał jako „Dzień z fantastyką” – niewielki konwent w Osiedlowym Domu Kultury na poznańskich Winogradach. Od tego czasu wydarzenie zmieniło swoją nazwę na obecnie występującą, a także miejsce. Najpierw przeniósł się do Szkoły Podstawowej nr 21 w Poznaniu, by ostatecznie zagościć na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Gwiazdy i program wydarzenia

Z okazji Pyrkonu do Poznania przyjeżdżają najważniejsze osoby ze świata fantastyki, nie tylko polskiej, ale też zagranicznej – są to pisarze, aktorzy, reżyserowie czy twórcy gier. W tym roku na Pyrkonie pojawi się między innymi Christopher Judge, znany z występów w serialu „Gwiezdne Wrota” czy „God of War”, jednej z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie w ostatnich latach. Wśród gości z polskiego podwórka pojawi się natomiast czołowy pisarz rodzimej fantastyki, Andrzej Pilipiuk.

Jak co roku podczas Pyrkonu uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych punktach programu – prelekcjach, warsztatach, pokazach filmowych, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi czy wystawach sztuki. Jednym z centralnych wydarzeń podczas festiwalu jest konkurs Maskarada, w którym przebrani za różne postaci z filmów, seriali, gier, książek czy kreskówek zawodnicy rywalizują w wielu kategoriach.

Dużą rolę w trakcie wydarzenia odgrywa również Hala Wystawców. Znajdują się na niej stoiska, na których swoje produkty sprzedają niemal wszyscy, od osób zajmujących się rękodzielnictwem, aż po producentów ubrań, gadżetów i wydawnictwa gier oraz literackie.

Bilety na Pyrkon

Bilety na Festiwal Fantastyki Pyrkon dostępne są w kilku wariantach. Koszt trzydniowego karnetu to 119 złotych, a jego kupna można dokonać przez internet lub w kasach podczas festiwalu. Bilety normalne na pojedyncze dni kosztują 49 złotych na piątek, 69 złotych na sobotę oraz 39 złotych na niedzielę i dostępne są wyłącznie w kasach festiwalowych na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Koszt wejściówki dla dzieci w wieku 6-12 lat to natomiast odpowiednio 25 złotych, 35 złotych oraz 20 zł. Wstęp dla dzieci poniżej szóstego roku życia oraz opiekunów osób niepełnosprawnych jest darmowy.

Pliki graficzne: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/138490,,poznan-kolejny-raz-zostanie-stolica-polskiej-fantastyki

Źródło informacji: Festiwal Fantastyki Pyrkon


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się