Prawa filmowe do „Idealnej" Magdy Stachuli zostały sprzedane

Prawa filmowe do „Idealnej" Magdy Stachuli zostały sprzedane

Prawa filmowe do „Idealnej" Magdy Stachuli zostały sprzedane

Udostępnij

Informujemy za wydawnictwem ZNAK Literanova, że prawa filmowe do bestsellerowej książki Magdaleny Stachuli Idealna zostały sprzedane. Adaptacji doczeka się debiutancka powieść, którą pokochali miłośnicy thrillerów psychologicznych, wydana w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Znak Literanova. Do prac nad międzynarodową produkcją przystępuje po stronie polskiej Krakow Film Klaster, a po stronie portugalskiej – Ukbar Filmes.

Magda Stachula ukończyła judaistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, potem pracowała w firmie importującej kamery do monitoringu. Praca stała się dla niej inspiracją do napisania Idealnej, książki, która w krótkim czasie stała się bestsellerem i doczekała się wydań w językach czeskim i włoskim.

Idealna została ogłoszona jednym z pięciu najlepszych polskich debiutów kryminalnych 2016 roku przez czytelników magazynu literacko-kryminalnego „Pocisk”. „To powieść na wysokim poziomie, z bardzo ciekawą intrygą, która wbija w fotel” – czytamy w uzasadnieniu werdyktu. O swojej książce Magda Stachula mówiła tak: „Moje bohaterki to charakterne, silne osobowości. Imponują mi takie kobiety, które wiedzą, czego chcą. Anitę to zgubiło, wiedziała, jakiego chce męża, jakiego pragnie domu, nie przewidziała tylko, że z dzieckiem będzie ją czekał taki problem. Jej idealna wizja, którą sobie stworzyła, rozpadła się. Ciekawe jest też to, jak kobieta potrafi uknuć intrygę. Chciałam pokazać to, co dzieje się w naszej niezbadanej i nieprzewidywalnej psychice.

Magda Stachula

Do tej pory nakładem Znaku ukazały się jeszcze trzy książki Autorki: Trzecia, W pułapce i Strach, który powraca. Ostatnia książka jest kontynuacją Idealnej. Autorka doskonale czuje się w klimacie domestic noir. Jest mistrzynią w budowaniu złożonych historii i psychologicznego suspensu, a każda jej książka trafia niemal natychmiast na listy bestsellerów.

Krakow Film Klaster to dom produkcyjny z Krakowa. W swojej filmografii ma takie tytuły jak Fanatyk Michała Tylki czy Jarocin. Po co wolność Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego, będący w produkcji film Prawdziwe życie aniołów (reż. Artur Więcek) z Krzysztofem Globiszem i Kingą Preis w rolach głównych czy Sandra w reżyserii Simãa Cayatte (koprodukcja Portugalii – Ukbar Filmes, Francji – Good Fortune Films oraz Polski). Ukbar Filmes to dom produkcyjny z Lizbony, który w swojej filmografii ma takie filmy jak: Człowiek, który zabił Don Kichota, reż. Terry Gilliam (premiera w Cannes), Joaquim, reż. Marcelo Gomes, Al Berto, reż. Vicente Alves do Ó oraz wyprodukowany w koprodukcji Gaza Mon Amour, który to obraz otrzymał nominację do Oskara.

Aneta Zagórska, producentka filmowa z Krakow Film Klaster: „Powieść Magdy Stachuli to nie tylko wciągająca intryga i wyraziste postaci. Ta książka jest napisana w bardzo filmowy sposób i daje wiele możliwości na interesującą adaptację. Postanowiliśmy razem z Pandorą da Cunha Telles i Pablem Iraolą z Ukbar Filmes, że powołamy polsko-portugalski zespół scenarzystów i osadzimy akcję w dwóch niezwykłych miastach: Krakowie i Lizbonie.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na adaptację.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się