Wydawnictwo Literackie poleca: "Kresy. Ars Moriendi"

Wydawnictwo Literackie poleca: "Kresy. Ars Moriendi"

Wydawnictwo Literackie poleca: "Kresy. Ars Moriendi"

Udostępnij

Wydawnictwo Literackie poleca Państwa uwadze publikację Agnieszki Rybak, Anny Smółki pt. "Kresy.Ars Moriendi". Jesat to jak pisze Wydawca: "Reporterska opowieść o ludziach, którymi rządziła kapryśna historia".

 

Kresy utkane ze zwyczajnego życia

Dzięki rozmowom z jeszcze żyjącymi członkami rodzin, XIX-wiecznym pamiętnikom oraz wspomnieniom rodzinnym Agnieszka Rybak i Anna Smółka odtwarzają i zachowują skomplikowane losy mieszkańców Kresowej Atlantydy. Zabierają czytelnika w podróż na Litwę, Białoruś, Wołyń i Podole. Przyglądają się zarówno elitom – Baworowskim, Skirmuntom i Narutowiczom – jak i zaściankowi, mieszczanom i zwykłym ludziom. Opowiadają o ich codziennym życiu, małżeńskich dramatach, płomiennych romansach i kłótniach. Ożywiają świat, który odszedł, ale nigdy do końca nie zniknął. 

Kilka słów o autorkach:

Agnieszka Rybak – dziennikarka, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała m.in. w „Newsweeku”, „Polityce”, „Rzeczpospolitej”. Współautorka książki "Wieża Eiffla nad Piną" oraz autorka kilku wywiadów rzek, m.in. z Ludwikiem Dornem i Pawłem Dangelem.

Anna Smółka – absolwentka Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książki "Między wolnością a pokojem. Zarys historii Ruchu Wolność i Pokój”, współautorka książki "Wieża Eiffla nad Piną".  Pracowała dla wielu instytucji kultury, w latach 2012–2016 była również doradczynią prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się