Muzeum Pana Tadeusza zaprasza online:  Tadeusz Różewicz i jego Redaktor

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza online: Tadeusz Różewicz i jego Redaktor

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza online: Tadeusz Różewicz i jego Redaktor

Udostępnij

Zapraszamy na spotkanie z Janem Stolarczykiem, redaktorem naczelny Wydawnictwa Dolnośląskiego (1987–2007), który przez ponad 20 lat był sekretarzem i edytorem twórczości Tadeusza Różewicza.

Rozmowę w ramach cyklu „Ojczyznę kochać trzeba i szanować…”. Misja: książki poprowadzi Marcin Szyjka.

Czas: 18 listopada 2020 (środa), godz. 18.00 

spotkanie wyłącznie w formie transmisji online dostępnej na Facebooku muzeum oraz www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

O cyklu:

" Misja: książki” to cykl spotkań, do których punktem wyjścia będą publikacje dotyczące najnowszej historii Polski: głośne, budzące kontrowersje, prezentujące różne spojrzenia na wydarzenia, wydawałoby się, oczywiste. Pod hasłem: „Ojczyznę kochać trzeba i szanować…” zwrócimy uwagę na książki odkrywające nieznane karty polskiej historii, zarówno doceniane i nagradzane, jak i niszowe, które nie zawsze cieszą się zainteresowaniem mediów i mają problemy z przeniknięciem do świadomości czytelników. Dobierzemy książki kształtujące świadome i odpowiedzialne myślenie o Polsce i tożsamości obywatelskiej, popularyzujące wiedzę o historii, budujące poczucie nowocześnie rozumianego patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny i rozbiorów, ale także w okresie pokoju, rozwoju gospodarczego i kulturalnego.

Bohaterami spotkań będą autorzy prezentowanych książek: uczeni i publicyści oraz świadkowie historii, uczestnicy wydarzeń z najnowszej historii Polski, którzy odpowiedzą na pytania prowadzących i publiczności. Tematyka spotkań i prezentowanych książek nawiązywać będzie do wystawy stałej „Misja: Polska” w Muzeum Pana Tadeusza i odnosić się do istotnych wydarzeń z historii Polski i Dolnego Śląska od czasów przedwojennych do współczesności.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się