Premiera katalogu „Polish Books for Children & Young Adults 2023”

Premiera katalogu „Polish Books for Children & Young Adults 2023”

Premiera katalogu „Polish Books for Children & Young Adults 2023”

Udostępnij

Tradycyjnie już wraz z inauguracją Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii swoją premierę ma katalog Instytutu Książki „Polish Books for Children & Young Adults”, prezentujący znakomite polskie książki dla młodych odbiorców, które zostały wydane w ubiegłym roku. 

Książka dziecięca to prawdziwe „polskie dobro eksportowe” – od wielu lat tworzone przez polskich autorów utwory dla najmłodszych cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem za granicą. Zdobywają najważniejsze nagrody branżowe, prezentowane są na prestiżowych wystawach, a dzięki tłumaczeniom i zagranicznym wydaniom trafiają do niedorosłych czytelników w wielu zakątkach świata.

Czwarta edycja katalogu „Polish Books for Children & Young Adults” powstała z myślą o zagranicznych wydawcach zainteresowanych polską książką dla dzieci i młodzieży. W katalogu zaprezentowano 30 tytułów autorstwa najwybitniejszych polskich twórców literatury dziecięcej oraz znanych i cenionych ilustratorów, spośród których wielu zostało uhonorowanych najważniejszymi nagrodami i wyróżnieniami literackimi. W tym roku znaleźli się wśród nich m.in. Justyna Bednarek, Józef Wilkoń, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Marcin Szczygielski czy Aleksandra i Daniel Mizielińscy. 

W wyborze książek, podzielonych na pięć kategorii wiekowych, pomogło nam grono ekspertów – literaturoznawców, pedagogów, promotorów kultury, osób od lat współtworzących polski rynek książki dziecięcej. Literatura, także ta dla najmłodszych czytelników, bardzo często jest odpowiedzią na bieżące wydarzenia, dlatego w tym roku szczególne miejsce w katalogu poświęciliśmy publikacjom poruszającym z dziećmi trudny temat wojny i uchodźctwa.

Szatę graficzną katalogu zaprojektował duet tworzący Black Dog Studio, czyli Natalia Noszczyńska i Sebastian Łuczywo.

Katalog „Polish Books for Children & Young Adults 2023” czeka na wszystkich odwiedzających Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii na polskim stoisku kolektywnym organizowanym przez Instytut Książki.

Elektroniczną wersję publikacji można pobrać ze strony Instytutu Książki, gdzie znajdują się także katalogi z lat ubiegłych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się