Ogólnopolska Izba Księgarń
"Nieobecność, Magdalena Piekorz

"Nieobecność, Magdalena Piekorz

Premiera książki inspirowanej przeżyciami reżyserki Magdaleny Piekorz

Udostępnij

To opowieść o walce z chorobą, której przyglądała się cała Polska. Premiera książki inspirowanej przeżyciami znanej reżyserki Magdaleny Piekorz.

W 2018 r. odnotowano w Polsce ponad 20 tys. zachorowań na boreliozę. Do zakażenia doprowadza ukąszenie kleszcza. Historia przedstawiona w „Nieobecności” inspirowana jest przeżyciami reżyserki Magdaleny Piekorz. Premiera 15.05.2019 r.

Historia Magdaleny Piekorz wstrząsnęła opinią publiczną w Polsce. Jej walka z boreliozą trwała blisko trzy lata. Reżyserka musiała zmierzyć się nie tylko ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą, ale również bezradnością służby zdrowia i niezrozumieniem ze strony otoczenia.

Sytuacja osób cierpiących na boreliozę jest wyjątkowo trudna. Zróżnicowane i mało charakterystyczne objawy utrudniają diagnostykę, choroba niszczy zarówno zdrowie fizycznie, jak i psychiczne. Chorzy kierowani są do kolejnych specjalistów, którzy nie potrafią im pomóc. Często uznaje się ich za hipochondryków i poddaje bezpodstawnemu leczeniu psychiatrycznemu. Borelioza odbiera sprawność i chęć do życia, w wielu przypadkach doprowadza do prób samobójczych.

W niektórych regionach Polski już co drugi kleszcz jest nosicielem wywołujących chorobę krętków Borrelia burgdorferi. Niebezpieczne pajęczaki można spotkać praktycznie wszędzie – także w parkach i ogrodach. Liczba zakażeń ciągle rośnie. W samym 2018 roku w Polsce odnotowano ponad 20 tysięcy nowych zachorowań. Niestety wciąż nie wypracowano skutecznego modelu walki z ich konsekwencjami.

Książka „Nieobecność”

Książka Magdaleny Piekorz i Ewy Kopsik opowiada historię uzdolnionej baletnicy, której życie wreszcie zaczyna się układać. Otrzymuje upragnioną rolę, spotyka mężczyznę, u którego boku czuje się szczęśliwa. Nagle wszystkie plany przekreśla ciężka choroba. Kolejni lekarze nie są w stanie jej pomóc, na próbę zostaje wystawiona również miłość. Diagnozę udaje się ustalić dzięki przypadkowemu spotkaniu z kobietą, która wcześniej przeszła przez taki sam koszmar. Do zakażenia boreliozą doprowadziło ukąszenie kleszcza sprzed 10 lat. Wyczerpująca terapia wyniszcza bohaterkę. Nic nie jest jednak silniejsze od pragnienia powrotu na scenę.

Nieobecność jest inspirowana historią Magdaleny Piekorz – reżyserki kultowego filmu „Pręgi”.

Magdalena Piekorz – reżyserka i scenarzystka filmowa i teatralna, doktor sztuki filmowej. Jest laureatką prestiżowych nagród, w tym Grand Prix na Festiwalu Euroshorts za film „Przybysze” oraz Grand Prix VIDEOPOLIS Italy za dokument „Opuszczone miasto”. Jej debiut fabularny – „Pręgi” na podstawie powieści Wojciecha Kuczoka – otrzymał Złote Lwy na festiwalu w Gdyni, był także polskim kandydatem do Oscara. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty piosenek. W 2018 roku wydała tomik poezji „Ogrody pamięci”.

Ewa Kopsik – pisarka i tłumaczka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Debiutowała w 2008 roku opowiadaniem „Słowo”. Jej powieści – „Uciec przed cieniem” i „Układ z Panem Bogiem” – spotkały się z ciepłym przyjęciem czytelników i krytyków. Mieszka wraz z rodziną w Wiedniu, przez wiele lat pracowała w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP. Jej pasją jest malarstwo.

ISBN: 978-83-8110-831-7

Liczba stron: 208

Format: 123x195 mm

Oprawa zintegrowana

Premiera 15 maja 2019

Wydanie I

Pliki graficzne: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/137793,,opowiesc-o-walce-z-choroba-ktorej-przygladala-sie-cala-polska-premiera-ksiazki-inspirowanej-przezyci

Dodatkowych informacji udziela:

Wydawnictwo Sonia Draga

Agnieszka Jedlińska

tel. kom. +48 695 672 067

e-mail: agnieszka@soniadraga.com.pl

Źródło informacji: Wydawnictwo Sonia Draga


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się