Premiera nowej książki profesora Jerzego Bralczyka - Do domu!!!”

Premiera nowej książki profesora Jerzego Bralczyka - Do domu!!!”

Premiera nowej książki profesora Jerzego Bralczyka - Do domu!!!”

Udostępnij

Informuję o premierze kolejnej książki profesora Jerzego Bralczyka. „Do domu!!!” to kolejny po Jeść!!! i W drogę!!! przewodnik po słowach i ich znaczeniach. Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle po­uczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury.

Bogato ilustrowany leksykon Do domu!!!, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to kolejny po Jeść!!! i W drogę!!! przewodnik po słowach i ich znaczeniach. 

Czytelnicy zwiedzą salon, kuchnię i jadalnię, ale też alkowę i buduar, zajrzą do spiżarni i lodówki, ocenią, co jest bardziej wygodne: kanapa, tapczan czy wersalka, będą podziwiać żyrandole i etażerki, a na koniec wyjdą na balkon, a może taras lub werandę – z pewnością jednak nie będą się snuli z kąta w kąt! Siadamy w fotelu czy może na fotelu? Słuchamy radyj czy radiów? Który mebel Mickiewicz rymował z Peterburkiem? Ile osób zdaniem Kochanowskiego może być pod pierzyną? Za co powinniśmy być wdzięczni panu Priessnitzowi? W jaki sposób pan Quinquet tworzy nastrój w naszych domach? Ile znaczeń mają komora i markiza? I wreszcie – kto walczy pod dywanem? Na te i inne pytania odpowie Do domu!!!, prawdziwa kopalnia wiedzy, która zachwyci zarówno językoznawców, jak i amatorów przeprowadzek i przemeblowań. Jak pięknie pisze autor: „Dobrze jest mieć własny dom, którego jest się panem. Wtedy się nad nim panuje, wie się, co w nim jest i co się dzieje. I kiedy coś, także coś innego, poza domem poznamy, czegoś się dowiemy lub choćby coś zgadniemy, możemy powiedzieć: o, już jestem w domu!”. To lektura obowiązkowa dla wszystkich domatorów i tych, którzy odkryli swoje mieszkania i domy na nowo podczas tegorocznej domowej kwarantanny.

Tytuł: Do domu!!!
Tekst: Jerzy Bralczyk
Projekt i wybór ilustracji: Andrzej Barecki
Język publikacjii: polski
Wydawca: Wydawnictwo BOSZ
Miejsce i rok wydania: Olszanica 2020
Wydanie: I
Objętość: 176 stron
Liczba zdjęć: 266
Oprawa: twarda
Format: 160 × 235 mm
ISBN: 978-83-7576-467-3
Cena: 39,90 zł


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się