Premiera powieści Jeanne Mackin „Kobiety Picassa” już 3 lipca!

Premiera powieści Jeanne Mackin „Kobiety Picassa” już 3 lipca!

Premiera powieści Jeanne Mackin „Kobiety Picassa” już 3 lipca!

Udostępnij

"Kobiety Picassa" Jeanne Mackin (tłum. Anna Bereta-Jankowska) to fascynująca powieść, w której narratorkami są nietuzinkowe, silne i utalentowane kobiety - artystki, ważne postacie swojej epoki - które mimo trudnych i burzliwych relacji z genialnym artystą, wciąż pozostają w cieniu jego twórczości.

„Są tylko dwa typy kobiet: boginie i szmaty”. Czy można kochać mężczyznę, który myśli w ten sposób? Zmienia kochanki jak rękawiczki, dwukrotnie żonaty, jednocześnie otwarcie utrzymuje intymne relacje z innymi partnerkami? Spośród siedmiu najbardziej znaczących kobiet w życiu Picassa dwie oszalały, a dwie popełniły samobójstwo. Kim były i dlaczego z nim były?

Książka zabiera czytelnika w podróż przez dekady, ukazując bogatą w szczegóły historię epoki. W tle przewijają się wielkie nazwiska, takie jak Diagilew, Cole Porter, Cocteau, Strawiński, Apollinaire, a także kreacje od Diora i Chanel, szybkie samochody i słoneczne plaże. Atmosferę dopełniają szampan i kawior, ale także ciemniejsze strony historii – faszyści, Stalin, wojna i lata pięćdziesiąte z aferą McCarthy’ego, segregacją rasową i ruchem emancypacji kobiet.

„Kobiety są maszynami do cierpienia” – powiedział Picasso do jednej ze swoich kochanek. Ta książka to historia o kobietach, które go inspirowały, kochały i nienawidziły, o ich pasji, cierpieniu i sile. Przenikając przez miłosne trójkąty, polityczne intrygi i wojenne zawieruchy, opowieść ta wciąga czytelnika w złożony świat jednego z największych artystów XX wieku i kobiet, które odcisnęły na nim swoje piętno.

Premiera książki "Kobiety Picassa" już 3 lipca.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się