Ogólnopolska Izba Księgarń
" Zamęt", Vincent V. Severski, Czarna Owca

" Zamęt", Vincent V. Severski, Czarna Owca

Premiera w BookBook - "Zamęt" Vincent V, Severski

Udostępnij

Zapraszamy na spotkanie z Vincentem V. Severskim z okazji premiery powieści „Zamęt” wydanej nakładem wydawnictwa Czarna Owca.  Spotkanie poprowadzi Miłka Skalska.

Fragmenty powieści przeczyta Karolina Porcari.

Kwiecień 2018 w Islamabadzie obfituje w ulewne deszcze i gwałtowne burze. Henryk Olewski, pracownik firmy Oregon z siedzibą w Pakistanie, otrzymuje tajemniczy SMS. Ogarnia go panika
i jednocześnie euforia. Przestaje oddychać, jakby ktoś wypompował z niego powietrze.

Jeszcze nie wie, że wkrótce zostanie porwany przez komando talibów i stanie w obliczu śmierci. Ktoś będzie musiał mu pomóc…

Do akcji rusza super tajna jednostka Agencji Wywiadu znana jako "Sekcja". Szybko okazuje się jednak, że porwanie jest tylko częścią szerszego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych krajów i staje się ono pretekstem do bezwzględnych rozgrywek politycznych w Polsce. Pod kierunkiem ekscentrycznego Romana "Sekcja", czyli Monika – absolwentka ASP, Dima – były nielegał, Ela i Witek, z narażeniem życia próbują zdemaskować zdrajcę działającego w szeregach polskiego wywiadu. Rozwiązanie szpiegowskiej zagadki wymaga podróży do Grecji, Rosji, Pakistanu i RPA.

Vincent V. Severski a właściwie Włodzimierz Sokołowski, był oficerem wywiadu PRL i RP. Przez 26 lat działał pod przybraną tożsamością. W 1982 roku, jako jeden z prymusów, ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany. Realizował zadania na Wschodzie, w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Specjalizował się w werbowaniu agentów. Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych. Otrzymał również Legię Zasługi z rąk prezydenta Baracka Obamy.

Ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika odszedł w 2007 roku na własną prośbę.

Postać Vincenta V. Severskiego została powołana do życia w 2011 roku, wraz z premierą powieści Nielegalni. Autor przyjął ten pseudonim, ponieważ chciał pozostać anonimowy. Dopiero po premierze drugiej książki o wydziale Q, zatytułowanej Niewierni, pokazał światu swoją twarz, a z czasem ujawnił też prawdziwą tożsamość. Severski w swoich powieściach opisuje życie szpiegów, ale robi to tak, żeby nie zdradzać tajemnic. Jak sam twierdzi, nie umie zmyślać, za to potrafi sprawnie żonglować prawdziwymi wydarzeniami.

W serii o wydziale Q ukazały się cztery obszerne powieści, wszystkie osiągnęły status bestsellera. Obecnie na ich podstawie Canal+ kręci serial sensacyjno-szpiegowski.

Księgarnie BookBook to 97 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się