Rynek ksiązki
 "Czy mam depresje i co mogę na to poradzić", "Depresja u nastolatka", Shirley Reynolds, Monika Parkinson

"Czy mam depresje i co mogę na to poradzić", "Depresja u nastolatka", Shirley Reynolds, Monika Parkinson

Premiera w REBIS-ie: "Czy mam depresje i co mogę na to poradzić" oraz "Depresja u nastolatka" trafiają do księgarń

Udostępnij

Depresja może dotknąć każdego i często dotyka nastolatków. Uświadomienie sobie, że dziecko nie jest szczęśliwe, u większości rodziców budzi niepokój. Warto pamiętać wówczas, że depresja to złożona choroba i rzadko jest tak, by miała jedną przyczynę. Już 2 października do księgarń trafią dwie książki. Pierwsza z nich „Czy mam depresje i co mogę na to poradzić”  jest skierowana do nastolatków, druga „Depresja u nastolatka”  to poradnik dla rodziców. 

Shirley Reynolds i Monika Parkinson, Czy mam depresję i co mogę na to poradzić? Poradnik dla nastolatków


Nota o książce:

Szukasz informacji o depresji napisanych w zrozumiałym języku? Rozmowy o depresji nie przychodzą łatwo, zwłaszcza młodym ludziom. Warto więc, żebyś wiedział, że nie jesteś z tym problemem sam. Może cię to zaskoczy, ale szacuje się, że z różnymi formami przygnębienia i utrzymującego się pogorszenia nastroju boryka się około 10% nastolatków. Są jednak sprawdzone sposoby, z których możesz skorzystać, by poczuć się lepiej.

Niniejszy poradnik powstał z myślą o was, młodych ludziach, i został napisany tak, by w zajmujący i przystępny sposób odpowiedzieć na wasze pytania. Treść opiera się na aktualnych badaniach i najlepszych praktykach leczenia. W naszej książce znajdziesz:

  • Historie osób, z którymi możesz się utożsamić.
  • Pomocne na co dzień, interaktywne ćwiczenia.
  • Wskazówki, dokąd się zwrócić po dodatkowe wsparcie.

Jeśli czujesz się przygnębiony, nasza książka wprowadzi cię w podstawowe pojęcia związane z depresją i pomoże ci rozpocząć proces zdrowienia!

Druga książka, Depresja u nastolatka. Poradnik dla rodziców, został pomyślany jako wsparcie dla rodziców pragnących pomóc swoim dzieciom wyjść z depresji.

 

Monika Parkinson i Shirley Reynolds, Depresja u nastolatka. Poradnik dla rodziców

Pomóż swojemu dziecku odzyskać dobre samopoczucie

„Zostaw mnie, mamo!”, „Daj mi spokój, tato!” Rodzice nastolatka często słyszą takie słowa od swojego dziecka. Czasem jednak mogą one wskazywać na to, że dziecko zmaga się z depresją, która jest u nastolatków problemem częstszym, niż mogłoby się wydawać. Jakiejś formy depresji lub długotrwałego obniżenia nastroju doświadcza około 10% nastolatków.

Jeśli martwisz się, że tak jest w przypadku twojego syna lub córki, ta książka może się okazać pomocna. Dowiesz się z niej, na co zwracać uwagę i jak wspierać swoje dziecko  w walce o poprawę samopoczucia.

Książka ta, napisana przez ekspertów doświadczonych w leczeniu depresji u młodych ludzi, przybliża fakty (jak również demaskuje błędne wyobrażenia) na temat tej choroby oraz proponuje pomocne strategie oparte na technikach terapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność została udowodniona naukowo i potwierdzona w praktyce.

Uzupełnieniem tej książki jest tom Czy mam depresję i co mogę na to poradzić?, z którego twoje dziecko może korzystać samodzielnie.

Doktor Monika Parkinson jest psychologiem klinicznym i ekspertką w dziedzinie zdrowia psychicznego dzieci. Zajmuje się terapią dzieci, młodych ludzi i rodzin na Reading University oraz prowadzi prywatną praktykę w Berkshire. Swoją pracą wnosi znaczący wkład w badania naukowe, udzielając się jednocześnie regularnie jako wykładowca, superwizor i trener.

Profesor Shirley Reynolds jest ekspertką  od wielu lat zajmującą się badaniem depresji, szefową Charlie Waller Institute przy Reading University oraz prezesem Brytyjskiego Stowarzyszenia Terapii Poznawczo-Behawioralnej.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się