„Wielka księga prawdziwych tropicieli”, Adam Wajrak

„Wielka księga prawdziwych tropicieli”, Adam Wajrak

Premiera „Wielkiej księgi prawdziwych tropicieli” Adama Wajraka na Dzień Dziecka

Udostępnij

Szanowni Państwo!
– Po diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby – dziwi się Adam Wajrak i zabiera najmłodszych czytelników w Polskę – do lasów, na łąki i bagna, nad rzeki, stawy i rykowiska, w góry i do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek. W piątek, 1 czerwca br. swoją premierę będzie miała najnowsza książka dziennikarza i przyrodnika – „Wielka księga prawdziwych tropicieli”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora. 
 

Wielka księga prawdziwych tropicieli to unikalna okazja przeżycia prawdziwych i niezapomnianych przygód i przy okazji zyskania ogromu wiedzy na temat polskiej flory i fauny. Wciągające opowieści zilustrowane są licznymi zdjęciami wykonanymi przez autora, który pokazuje, że przy odrobinie wiedzy, cierpliwości i spostrzegawczości wszędzie można zobaczyć fascynującą przyrodę.

Wraz z Adamem Wajrakiem można sprawdzić się w roli detektywa tropiącego groźnego mordercę, poszukiwacza najbardziej tajemniczych mieszkańców polnych norek czy twardziela pokonującego zaspy śnieżne i bagna. Nie zabraknie też okazji, by wprosić się na kolację do wilczej watahy, podejrzeć rodzinny ptasi piknik czy posłuchać najlepszego koncertu w okolicy. Dzięki tej książce najmłodsi czytelnicy zdobędą też mnóstwo wiedzy na temat polskiej flory i fauny, a do tego wciągną się w fascynujące opowieści Adama Wajraka zilustrowane jego licznymi zdjęciami.

Wiosna, lato, jesień, zima – cztery części „Wielkiej księgi prawdziwych tropicieli” pełne są wskazówek, jak przeżyć wspaniałe, ekscytujące, a czasem mrożące krew w żyłach tropicielskie przygody. Latem można m.in. nauczyć się tropić w Tatrach świstaki oraz odkryć przyrodnicze niespodzianki na polskich plażach. Na jesieni Adam Wajrak zaprasza do zostania tropicielem gigantów – żubrów w Puszczy Białowieskiej i niedźwiedzi w Tatrach. Zima to czas, aby otworzyć najlepszą w mieście ptasią restaurację, a także wyśledzić jedyne w Polsce dzikie koty – rysie i żbiki. Wiosną można m.in. obserwować ptasie pojedynki, gady zmieniające barwy, sprytne strategie czajek i wiele innych.

Kilka słóqw o autorze:

Adam Wajrak jest dziennikarzem i przyrodnikiem. Pisze książki dla dzieci i dorosłych, m.in. „Przewodniki prawdziwych tropicieli”, „Wilki” oraz „Umarły Las” (z Tomaszem Samojlikiem). Mieszka w Puszczy Białowieskiej.

Książkę „Wielka księga prawdziwych tropicieli” można kupić w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl. Więcej o wydaniu można przeczytać na stronie Wydawnictwa Agora.

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory: Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się