Big Book Festival,  Antonio Munoz Molina,

Big Book Festival, Antonio Munoz Molina,

Antonio Munoz Molina gościem tegorocznego Big Bok Festiwal + nowa powieść

Udostępnij

Już 5 czerwca do księgarń trafi książka "Jak przemijający cień"  Antonia Munoza Moliny, która znalazła się na tegorocznej krótkiej liście nominacji do nagrody Bookera!

To oryginalna i szczera opowieść o Lizbonie, która stała się celem trzech przeplatających się podróży. Pierwsza z nich to desperacka ucieczka Jamesa Earla Raya, po tym, jak zamordował Martina Luthera Kinga. Druga – podróż młodego Antonia Munoza Moliny w poszukiwaniu inspiracji do Zimy w Lizbonie. Po latach uznany już pisarz powraca do Lizbony w poszukiwaniu zarówno swoich własnych śladów z młodości, jak i śladów zabójcy Kinga. Jak przemijający cień to oryginalna i szczera opowieść o tęsknocie i budowaniu własnej tożsamości.

Uwaga:

Molina będzie gościem tegorocznego BIG BOOK FESTIVAL – 23.06.18


Podróż jako poszukiwanie siebie/Podróż jako ucieczka

Powieść, która znalazła się na krótkiej liście do nagrody Bookera 2018!

4 kwietnia 1968 roku James Earl Ray zamordował Martina Luthera Kinga, po czym podjął desperacką ucieczkę. W jej trakcie spędził dziesięć dni w Lizbonie, gdzie ubiegał się o wizę do Angoli.

I to stolica Portugalii  jest tłem, a zarazem najważniejszą bohaterką tej powieści – celem trzech  przeplatających się podróży: uciekiniera  Raya w roku 1968; młodego Antonia, który przybył tu w roku 1987, by szukać  inspiracji do napisania Zimy w Lizbonie; oraz Antonia dojrzałego, już  uznanego pisarza, szukającego dziś w Lizbonie śladów  tych dwóch absolutnie sobie obcych ludzi.

Jak przemijający cień, powieść oryginalna i szczera, podejmuje temat tęsknoty za przeszłością i budowania własnej tożsamości. Nominowana do Nagrody Bookera 2018.


Kilka słów o autorze:

Antonio Muñoz Molina (ur. 1956) – pisarz i dziennikarz. Jego powieści cieszą się światowym rozgłosem. Nagradzana Zima w Lizbonie (REBIS, 2016) została przeniesiona na duży ekran (z trębaczem Dizzym Gillespiem), podobnie jak Beltenebros (REBIS, 2000) oraz nowela Plenilunio. Nakładem DW REBIS ukazały się również: Jeździec polski, Carlota Fainberg i Nieobecność Blanki.

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się