Premiery Domu Wydawniczego REBIS - 26.09.2023

Premiery Domu Wydawniczego REBIS - 26.09.2023

Premiery Domu Wydawniczego REBIS - 26.09.2023

Udostępnij

Dom Wydawniczy REBIS z Poznania poleca Państwa uwadze swoje wrześniowe premiery wydawnicze:

 - Psychologia, Saundra Ciccirelli, J. Nolan White
Być synową i nie zwariować, Katarzyna Miller i Anna Bimer
- 100 Lat Harvard Business Review, praca zbiorowa
- Biada Babilonowi,  Pat Frank

1.Psychologia, Sandra K. Ciccarelli, J. Noland White - nowe wydanie, rozszerzone i uaktualnione

Szanowni Państwo, nowe wydanie najpopularniejszego podręcznika psychologii – już 26.09 trafi do księgarń. Oparte na szóstej edycji amerykańskiej – zostało rozszerzone o nowe treści i omówienia aktualnych badań zarówno z obszaru psychologii, jak neuronauki.

Ciccarelli i White, znakomici dydaktycy i profesorowie psychologii, napisali najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny podręcznik wprowadzający do tej dyscypliny na świecie! To od lat najpopularniejszy podręcznik psychologii w Stanach Zjednoczonych, od roku 2015 znany i doceniany także w Polsce.

Tematyka, która została ujęta w tym podręczniku, obejmuje: biologiczne podstawy procesów psychicznych, czucie i spostrzeganie, świadomość, proces uczenia się, pamięć, poznanie, rozwój w toku życia, motywację i emocje, seksualność, płeć kulturową, stresy i ich wpływ na funkcjonowanie człowieka, zagadnienia psychologii społecznej, teorie osobowości, zaburzenia psychiczne i terapie psychologiczne. Podręcznik uzupełniają dodatki: jeden obejmujący zastosowanie statystyki w psychologii i drugi poświęcony obszarom, w których pracują psychologowie. Materiał ułożony jest w sposób sprzyjający zapamiętywaniu i umożliwiający sprawdzanie opanowanej wiedzy przez samego studenta – służą temu podsumowania, mapy pojęć oraz testy zamieszczone w podrozdziałach i na zakończenie każdego rozdziału – uzupełniony licznymi odwołaniami do badań naukowych, diagramami, wykresami, tabelami i przykładami. Autorzy zachęcają korzystających z podręcznika do krytycznego myślenia i refleksji nad tym, w jaki sposób stykają się z koncepcjami psychologii w swoim życiu.

Ze wstępu do wydania polskiego

W tej książce widać wyraźnie, że psychologia – choć z wielu korzeni wyrasta – ma już jasno określony i ciągle doskonalony obszar badań, pomiarów, diagnoz i zastosowań. I co więcej, ma ciągle powab nowości, oferując wiele jeszcze nieotwartych drzwi. - prof. emer. US Waldemar Domachowski.

 

2. Być synową i nie zwariować, Katarzyna Miller i Anna Bimer

Jak się nie zgubić w trójkącie bermudzkim teściowa-syn-synowa?

W bestsellerowej książce Być córką i nie zwariować psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller oraz dziennikarka Anna Bimer przeanalizowały relacje córek i matek, w tej przyglądają się relacjom równie trudnym – synowych z teściowymi.

Czasami spoglądają na nie z perspektywy teściowych, ale w większości skupiają się na problemach żon i partnerek mężczyzn, a nie ich matek.

Bycie synową nie jest bowiem łatwe. I to od samego początku. Kobieta, często młoda, wchodzi do obcej rodziny, która przyjmuje ją różnie: jedna ciepło i serdecznie, inna obojętnie, a jeszcze inna – z rezerwą, a czasem nawet z niechęcią. Spotykają się dwie kobiety – jedna starsza, druga młodsza, wychowana przez inną kobietę. Obydwie ukształtowane przez pokolenia kobiet w swoich rodzinach. Obydwie w relacji z tym samym mężczyzną – jedna z nich go urodziła i wychowała, druga – układa sobie z nim życie.

Mężczyzna zwykle się stara, lecz nie zawsze potrafi ułatwić partnerce kontakt ze swoją matką, która dla synowej często pozostaje tajemnicą.

Można śmiało powiedzieć, że układ teściowa-syn-synowa to potencjalny trójkąt bermudzki. Być synową i nie zwariować jest przewodnikiem dla kobiet, które chcą wiedzieć, jak się w nim nie zgubić.

Kilka słów o autorkach:

Katarzyna Miller – najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Bajki rozebrane, Nie bój się życia, Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Kup kochance męża kwiaty, Być kobietą i nie zwariować.
Anna Bimer - Dziennikarka. Pracowała m.in. w „Machinie”, „Pani”, „Polska The Times”, „Zwierciadle” i „Urodzie Życia”. Autorka i współautorka m.in. książek Być córką i nie zwariować oraz Trzeba krzyczeć w obronie deptanych wartości. Rozmowa z Ojcem Ludwikiem Wiśniewskim OP (Dom Wydawniczy REBIS 2019).
 
3. 100 Lat Harvard Business Review, praca zbiorowa
 
 
Już 26.09 do księgarń trafi  książka 100 lat "Harvard Business Review". Aby uczcić stulecie istnienia pisma, które opublikowało niektóre z najbardziej wpływowych koncepcji w historii nowoczesnego biznesu, przygotowano i zebrano wybór najbardziej kluczowych artykułów. Niewątpliwie do tej grupy najważniejszych ekspertów należy  Peter Drucker, powszechnie uważany za ojca współczesnego zarządzania.
 
Jego artykuł Zarządzanie sobą stanowił wyzwanie rzucone wszystkim aspirującym do roli liderom. Proponujemy też przemyślenia Michaela Portera, niezwykle cenionego profesora Harvard Business School, który w artykule Jak siły konkurencyjne kształtują strategię po raz pierwszy zaprezentował badany przez siebie model pięciu sił pomagający zrozumieć wyzwania konkurencyjne stające przed firmami. Z kolei Clay Christensen (wraz z Josephem Bowerem) w artykule zatytułowanym Przełomowe technologie: łapanie fali przedstawił swoją sztandarową koncepcję innowacji przełomowej. Do zbioru włączyliśmy również Strategię błękitnego oceanu, artykuł opublikowany przez W. Chana Kima i Renée Mauborgne, którzy stworzyli to pojęcie i zainspirowali niezliczonych innowatorów do tworzenia nowych rynków. Nowsze artykuły z tego zbioru dotyczą tematów i wyzwań wysuwających się na pierwszy plan, jeśli chodzi o dziedziny, które liderzy muszą, jak nas informują, lepiej opanować. Mowa jest w nich o płci, rasie i różnorodności, technologii i sztucznej inteligencji, zmianach klimatycznych, pandemii i przyszłości pracy. W niniejszej książce piszą również:

- Tim Brown o myśleniu projektowym,

- Linda A. Hill o stawaniu się szefem,

- Daniel Goleman o inteligencji emocjonalnej,

- Erik Brynjolfsson i Andrew McAfee o sztucznej inteligencji,

- Robert Livingston o równości rasowej w pracy,

- Amy C. Edmondson i Mark Mortensen o bezpieczeństwie psychicznym w hybrydowym miejscu pracy,

- Robert B. Cialdini o nauce perswazji

 

4. Biada Babilonowi,Pat Frank
 
 
 
Przed Państwem kolejna propozycja z serii Wehikuł czasu. Biada Babilonowi, Pata Franka to klasyka fantastyki postapokaliptycznej – pierwszy raz w Polsce! Premiera 26 października!
 
Nota o książce:

„Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!” Ta pochodząca z Apokalipsy św. Jana zapowiedź końca świata się spełnia. Wybucha wojna atomowa między USA a ZSRS, sowieckie głowice jądrowe niszczą najważniejsze amerykańskie miasta i bazy wojskowe, a dziesiątki milionów Amerykanów giną. Ludzie pozostali przy życiu muszą zmagać się z głodem, chorobami, promieniowaniem i codzienną brutalnością. Mimo to niewielka społeczność Fort Repose, nadrzecznego miasteczka w środkowej Florydzie, wierzy, że warto walczyć o coś więcej niż tylko o przetrwanie. Są przekonani, że wszystkie problemy da się rozwiązać dzięki odwadze, ciężkiej pracy, determinacji, dobrej woli i wierze w człowieka…

Kilka słów o autorze:

Pat Frank (1908–1964) – amerykański dziennikarz i pisarz, doradca Departamentu Obrony. Opublikował m.in. powieść SF Mr. Adam oraz zimnowojenny thriller Forbidden Area. Biada Babilonowi, jego najsłynniejsza książka, zrobiła ogromne wrażenie na zagorzałym pacyfiście Johnie Lennonie, który przeczytał ją jednym tchem przez całą noc. 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się