W Białymstoku od wczoraj XIV Festiwal Literacki Zebrane

W Białymstoku od wczoraj XIV Festiwal Literacki Zebrane

W Białymstoku od wczoraj XIV Festiwal Literacki Zebrane

Udostępnij

Spotkania z pisarzami, m.in z Joanną Kuciel-Frydryszak, Konstantym Gebertem czy z objawieniem literatury nurtu Young Adult Katarzyną Barlińską, złożą się na rozpoczynający się w poniedziałek wieczorem XIV Festiwal Literacki Zebrane w Białymstoku. Zaplanowano też dyskusje i koncerty.

Imprezę w klubie Zmiana Klimatu, mającą promować czytelnictwo i edukację czytelniczą, organizuje stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów. Potrwa ona tydzień. Zaplanowano blisko 10 wydarzeń – przede wszystkim spotkania z pisarzami różnych gatunków.

Festiwal rozpocznie w poniedziałek wieczorem spotkanie z psychologiem, tłumaczem i dziennikarzem, korespondentem wojennym Konstantym Gebertem, autorem takich książek, jak „Wojna czterdziestoletnia”, „Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło” czy ostatnia – „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela”. Jak piszą organizatorzy, książki Geberta „dotyczą trudnych tematów i właśnie dlatego trzeba je znać”.

Na wtorek zaplanowano dyskusję wokół tematu „Człowiek kontra przyroda”. Dyskutować będzie dwóch autorów: Michał Książek, który – jak piszą organizatorzy – „afirmuje bogactwo przyrody w centrum miast i pokazuje skutki betonozy” i Bartłomiej Sabela, autor „Wędrówki tusz” o przemysłowej hodowli.

W kolejne dni będzie można spotkać się m.in. z Katarzyną Barlińską, vel. P.S. Herytiera. „Największa polska gwiazda Young Adult jest fenomenem literackim i osobowością, która w niekonwencjonalny sposób potrafi uwieść młode pokolenie opowiadanymi przez siebie historiami” – zachęcają organizatorzy. Dodają, że jej książki „sprzedają się w tysięcznych nakładach, a kolejki po spotkaniach autorskich można liczyć w kilometrach”.

Zaplanowano też spotkanie z Jarosławem Szubrychtem, autorem książek o tematyce muzycznej, a także z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem. Spotkanie zakończy w niedzielę wieczorem spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książek m.in. „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” czy „Służące do wszystkiego”.

W ramach festiwalu odbędzie się także koncert z – jak zapowiadają organizatorzy – „jedną z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej” – Limboski.

Festiwal Literacki Zebrane dofinansowano z budżetu Białegostoku.

źródłó: PAP, Sylwia Wieczeryńska


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się