Prof. Andrzej Stanisław Kowalczyk wyróżniony Nagrodą Wielkiego Redaktora

Prof. Andrzej Stanisław Kowalczyk wyróżniony Nagrodą Wielkiego Redaktora

Prof. Andrzej Stanisław Kowalczyk wyróżniony Nagrodą Wielkiego Redaktora

Udostępnij

Podczas ósmego Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (Lubelskie) po raz piąty została przyznana Nagroda Wielkiego Redaktora. Tegorocznym laureatem został prof. Andrzej Stanisław Kowalczyk.

To pierwsze tego typu wyróżnienie dla niedocenianego, a tak ważnego i wyjątkowo trudnego zawodu, jakim jest redaktor wydawniczy, który ma bardzo ważny udział w powstawaniu książek” – przekazała w środę Gabriela Figura, rzeczniczka prasowa Festiwalu Stolica Języka Polskiego.

Laureatem tegorocznej Nagrody Wielkiego Redaktora został prof. Andrzej Stanisław Kowalczyk za wieloletnią pracę nad edycją dzieł Jerzego Stempowskiego, Stanisława Vincenza i pisarzy z kręgu paryskiej „Kultury”.

„Ta nagroda jest niebywała i zaskakująca jednocześnie, bo to zobowiązuje” – powiedział prof. Kowalczyk i dodał, że „w jego rozumieniu redaktor to ktoś, kto służy twórcy, dba o jego teksty”. „To trochę ratownik, który podaje rękę tekstom, które są znakomite i warte czytania, ale które potrzebują pomocy” – podsumował.

„W twórczości Andrzeja Kowalczyka znajdą Państwo to, co nazywa się redakcją, czyli wyczuleniem na słowo” – powiedziała podczas wręczania nagrody prof. Iwona Hofman, przewodnicząca Rady Festiwalu.

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie potrwa do soboty. Szczegółowy program znajduje się na stronie stolicajezykapolskiego.pl.

źródło: PAP

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się