Profesor Aleksander Krawczuk kończy 100 lat

Profesor Aleksander Krawczuk kończy 100 lat

Profesor Aleksander Krawczuk kończy 100 lat

Udostępnij

07.06.2022 r. profesor Aleksander Krawczuk, historyk starożytności, autor książki "Neron", obchodzi swoje 100 urodziny. Wielce szanownemu Jubilatowi składamy życzenia wielu lat w zdrowiu.

Aleksander Krawczuk - krakowianin, absolwent i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, historyk starożytności, w latach 1986–1989 minister kultury i sztuki, zasłynął jako wspaniały popularyzator wiedzy o dziejach i kulturze czasów antycznych. Przez wiele lat był współtwórcą programów telewizyjnych, w tym cieszącego się dużym zainteresowaniem cyklu gawęd pt. Antyczny świat profesora Krawczuka. Jest też autorem kilkuset publikacji – książek i artykułów: rozpraw naukowych, esejów, a nade wszystko poczytnych prac popularnonaukowych, wielokrotnie wznawianych i tłumaczonych na języki obce.

Wydawnictwo „Czytelnik” jest dumne z faktu, że miało zaszczyt wielokrotnie publikować pasjonujące książki autorstwa Pana Profesora. Kilka pokoleń miłośników historii mogło z nich poszerzać swoją znajomość dziejów starożytnej Grecji oraz Rzymu, a jednocześnie podziwiać i uczyć się, jak można popularyzować wiedzę historyczną, pisząc w sposób tak piękny literacko i niezwykle interesujący.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się