Jedność - Dzień dziecka
Profesor Mats Malm nowym sekretarzem Akademii Szwedzkiej

Profesor Mats Malm nowym sekretarzem Akademii Szwedzkiej

Profesor Mats Malm nowym sekretarzem Akademii Szwedzkiej

Udostępnij

Akademia Szwedzka wybrała nowego stałego sekretarza. Został nim prof. Mats Malm, literaturoznawca i tłumacz, który jest członkiem tego gremium od czterech miesięcy. To właśnie będzie ogłaszał od tej pory przed kamerami nazwisko laureata literackiej Nagrody Nobla.

Oficjalnie profesor Mats Malm obejmie posadę stałego sekretarza w dniu 1 czerwca 2019 roku, zastępując tym samym Andersa Olssona, który pełni tę funkcję tymczasowo od 1 czerwca 2018 roku.

Urodzony w 1964 roku Mats Malm to profesor teorii literatury na Uniwersytecie w Göteborgu. W swej pracy doktorskiej zajmował się analizą teoretycznych aspektów odbioru poezji staronordyckiej w skandynawskim gotyku. Jest autorem książek na temat wczesnych powieści szwedzkich, okresu baroku, a także rozwoju badań literackich. W ostatnich latach skupił się na metodach badawczych służących do analizy dużych baz tekstowych. Malm jest szefem Szwedzkiego Banku Literatury, zajmującego się digitalizacją literatury szwedzkiej. W obrębie jego zainteresowań naukowych znajduje się również przekład.

To właśnie on w październiku br. przedstawi nazwiska twórców, którzy otrzymają noblowskie medale za 2018 i 2019 rok.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się