Program Forum Przyszłości Kultury 2023

Program Forum Przyszłości Kultury 2023

Program Forum Przyszłości Kultury 2023

Udostępnij

Pod hasłem „Praktyki nadziei” już w weekend 26, 27 i 28 maja 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Forum Przyszłości Kultury organizowanego cyklicznie od lat w Teatrze Powszechnym w Warszawie. 

Tegoroczne Forum Przyszłości Kultury w szczególny sposób poświęcone będzie dziedzictwu Europy Środkowej i Wschodniej oraz nowemu projektowi kulturowemu dla naszego regionu. Trzydniowe wydarzenie zainauguruje wykład specjalny Kateryny Babkiny, wybitnej ukraińskiej pisarki, poetki i dziennikarki, autorki m.in. powieści „Sonia”, laureatki literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” oraz nagrody czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej za zbiór opowiadań „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek".

W programie wydarzenia i rozmowy m.in. o: czytelnictwie i edukacji, pozarządowej sferze organizacji kultury, międzynarodowych ruchach feministycznych, kryzysie humanitarnym na granicach Unii Europejskiej i budowaniu nowej żelaznej kurtyny, a także cyberbezpieczeństwie, instytucjach kultury, aktywizmie ukraińskich artystek i artystów walczących na wojnie oraz polityce kulturalnej i „kulturze terapii”, czyli zagadnieniu zdrowia psychicznego w kontekście działań społecznych i artystycznych.

Zespół programowy Forum Przyszłości Kultury tworzą: Karolina Kapralska, Zuzanna Karcz, prof. Iwona Kurz, Paweł Łysak, Natalia Sielewicz, Sebastian Słowiński, Igor Stokfiszewski i dr Paweł Sztarbowski. Współpraca programowa: dr hab. Agata Adamiecka-Sitek, Edwin Bendyk, Sebastian Cichocki i Janina Świerżewska.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem Forum na stronie:  www.forumprzyszloscikultury.pl. 
Rejestracja uczestnictwa – online na stronie FPK.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się