Promocja Monografii Magazynu Materiałów Literackich Cegła

Promocja Monografii Magazynu Materiałów Literackich Cegła

Promocja Monografii Magazynu Materiałów Literackich Cegła

Udostępnij

Zapraszamy na wydarzenia związane z „Monografią Magazynu Materiałów Literackich Cegła 2001 -2022”, która ukazała się nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza. Od marca do czerwca trwa cykl różnych wydarzeń promocyjnych monografii połączonych z działaniami ekspozycyjnymi.

31 marca otworzyliśmy wystawę poświęconą Magazynowi Cegła w Klubie Recepcja, Galerii Jerzego Kosałki, IP Studio oraz w sali zespołu Kormorany (wszystkie te miejsca znajdują się w obrębie podwórka neonów przy ulicy Ruskiej we Wrocławiu).

Ekspozycja trwa do 23.04.2023.

W czerwcu odbędzie się kolejne wydarzenie cyklu, podczas którego magazyn Cegła będzie prezentowany w Jeleniej Górze. Razem z Fundacją im. Tadeusza Karpowicza, we współpracy z BWA Jelenia Góra przygotowujemy spotkanie autorskie z redakcją magazynu oraz prezentację działalności magazynu Cegła. Przed BWA Jelenia Góra stanie Book Truck Fundacji, w którym powstanie ekspozycja magazynu Cegła.

Część prac będzie można zobaczyć w przestrzeni BWA Jelenia Góra. Wystawa potrwa 4 dni.

Monografia Magazynu Materiałów Literackich Cegła 2001 – 2022 to wydawnictwo w formie artbooka złożone z 3 części: form plakatowych, zinowych oraz część albumowa ze zdjęciami i historią powstania poszczególnych numerów w latach 2001-2022 jak również opracowaniem historycznym i krytycznym, teksty przygotowali prof. Anna Markowska, dr Marcin Czerwiński, dr Jakub Skurtys, dr Karolina Wiśniewska

Magazyn Materiałów Literackich – Cegła jest czasopismem wydawanym od 2001 roku. Jego spójna formuła polega na tworzeniu „pisma – gadżetu” opierającego się na nowatorskich formach wydawniczych, prezentujących poezję współczesną i prozę. Poświęcony jest konfrontacji twórczej młodych autorów tekstów poetyckich, prozatorskich i krytyczno-literackich z autorami uznanymi. Dotychczas ukazało się 49 nr magazynu, które prezentowane są na stronie www.magazyn-cegla.net , każdy numer magazynu jest unikalnym, zaskakującym projektem wydawniczym, daleko wykraczającym poza formy tradycyjnego czasopisma. Pudełko od papierosów, gra w karty w formie flirtu, wystawa plakatów z poezją konkretną, wykorzystanie lustrzanego odbicia, nr cegły na pieczątkach lub magnesach na auta z literackimi cytatami klasyków, to tylko niektóre ze zrealizowanych pomysłów.

Harmonogram:

31.03.2023 – Otwarcie wystawy ( Klub Recepcja / Galeria Jerzego Kosałki / IP Studio / K_Stacja sala zespołu Kormorany. Podwórko neonów przy ulicy Ruskiej

31.03.2023 – 23.04.2023 – wystawa we Wrocławiu poświęcona Magazynowi Cegła (Klub Recepcja / Galeria Jerzego Kosałki)
23.04.2023 – finisaż wystawy w Galerii Jerzego Kosałki (Ruska 46C/105) o godzinie 19:00

15.06.2023 – 18.06.2023 (planowana data) – wystawa w Jeleniej Górze w BWA Jelenia Góra

Więcej na:  https://www.facebook.com/magazyncegla


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się