Przedostatni dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej za nami

Przedostatni dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej za nami

Przedostatni dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej za nami

Udostępnij

Piąty dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej (Taipei International Book Exhibition TIBE) był jednym z najbardziej intensywnych dni imprezy. Oprócz spaceru ze Stanisławem Łubieńskim i spotkania z Witoldem Szabłowskim, odbyły się m.in. dwa spotkania on-line i warsztaty z Piotrem Sochą, a całość zwieńczył koncert zespołu Dagadana.

Wydarzenia zorganizowane przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej czwartego dnia Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej cieszyły się dużym powodzeniem. Zainteresowanie wzbudził spacer ze Stanisławem Łubieńskim, Witold Szabłowski był oblegany przez czytelników, liczna publiczność zebrała się także na spotkaniu poświęconym polskiej poezji.

W dzisiejszym programie znalazły się:

9:30 – spacer edukacyjny ze Stanisławem Łubieńskim.

10:30 – warsztaty malarskie z Piotrem Sochą, inspirowane jego „Drzewami”.

12:00 – „Zagrajmy”, czyli gra w polskie gry planszowe.

14:00 – spotkanie on-line z Bronisławem Wildsteinem.

15:30 – Spotkanie z Witoldem Szabłowskim.

16:45 – „Polska – kraj poetów?” – dyskusja z udziałem poetki Marzanny Bogumiły Kielar, wicedyrektora Instytutu Książki Krzysztofa Koehlera (prowadzący) oraz chińskiego poety i wydawcy Bei Linga.

18:00 – spotkanie on-line z prof. Piotrem Nowakiem przy okazji premiery książki „After Jews. Essays on Political Theology, Shoah and the End of Man”.

19:30 – „Polski wieczór”, czyli pokaz gotowania, któremu towarzyszył koncert polsko-ukraińskiego zespołu folkowego Dagadana.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej rozpoczęła się 31 stycznia i potrwa do 5 lutego. Każdego dnia na odwiedzających targi czeka bogaty program przygotowany przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej to element strategii realizowanej przez Instytut Książki, której celem jest trwała, wyraźna obecność literatury polskiej tam, gdzie do tej pory nasze książki nie były dostępne lub były dostępne w zbyt małym zakresie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Polska gościem honorowym Międzynarodowej Wystawy Książek TIBE 2023 w Tajpej”.

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się