Rezydencja twórcza dla pisarzy i tłumaczy w Barcelonie

Rezydencja twórcza dla pisarzy i tłumaczy w Barcelonie

Rezydencja twórcza dla pisarzy i tłumaczy w Barcelonie

Udostępnij

W ramach programu Barcelona Miasto Literatury UNESCO ogłoszono nabór na rezydencję twórczą dla pisarzy i tłumaczy pracujących nad projektami związanymi z Barceloną.

Program skierowany jest do pisarzy zajmujących się literaturą piękną lub literaturą faktu, a także do tłumaczy literackich wszystkich języków. Do konkursu mogą zgłaszać się autorzy utworów literackich oraz tłumacze, którzy mają w dorobku co najmniej jeden opublikowany utwór oraz twórcy sztuk teatralnych, którzy mają na swoim koncie przynajmniej jedną wystawioną sztukę.

Uczestnikom, którzy zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie, zostanie zapewnione zakwaterowanie oraz przestrzeń do pracy i dostęp do Internetu. Organizator przewiduje ponadto cykl zajęć i spotkań, których celem będzie integracja z literackim środowiskiem Barcelony.

Czas trwania: trzy tygodnie.

Terminy:

17 kwietnia – 8 maja
8 maja – 29 maja
29 maja – 19 czerwca
19 czerwca – 10 lipca
10 lipca – 31 lipca
31 lipca – 21 sierpnia
21 sierpnia – 12 września
12 września – 29 września

Miejsce: Vil-la Joana położona w sercu rezerwatu przyrody Collserola, 30 minut komunikacją miejską od centrum Barcelony.

Wymagane dokumenty należy przygotować w języku katalońskim, hiszpańskim lub angielskim i wysłać w jednym pliku pdf na adres residencialiteraria@bcn.cat. Plik należy zatytułować Residencia Vil-la Joana + nazwa projektu. W temacie wiadomości należy wpisać „Application for Vil-la Joana 2023”.

Listę wymaganych dokumentów oraz wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z organizatorem:
residencialiteraria@bcn.cat

Termin składania zgłoszeń upływa 15 lutego 2023 r.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się