Rekordowa liczba zgłoszeń do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Rekordowa liczba zgłoszeń do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Rekordowa liczba zgłoszeń do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Udostępnij

W tym roku nadesłano rekordową liczbę zgłoszeń do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Kapituła nagrody będzie musiała zapoznać się aż z 859 książkami podzielonymi na pięć kategorii: proza, poezja, książki dla dzieci, książki o tematyce warszawskiej oraz komiksy i powieści graficzne.

W kategorii „proza” zgłoszono 336 pozycji, w kategorii „poezja” – 247 pozycji, w kategorii „książki dla dzieci” – 196 pozycji, w kategorii „książki o tematyce warszawskiej” – 51 pozycji, a w kategorii „komiksy i powieści graficzne” – 33 pozycje. Niektóre spośród książek zostały zgłoszone w więcej niż jednej kategorii.

W kolejnym etapie konkursu jury konkursu w składzie Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Agnieszka Sowińska, Karolina Szymaniak i Piotr Sadzik wskaże po trzy publikacje nominowane w każdej kategorii. Ogłoszenie nominacji będzie miało miejsce wiosną.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się