Przedsprzedaż w Zeszytach Literackich - książka o Herlingu-Grudzińskim

Przedsprzedaż w Zeszytach Literackich - książka o Herlingu-Grudzińskim

Przedsprzedaż w Zeszytach Literackich - książka o Herlingu-Grudzińskim

Udostępnij

Wydawnictwo Zeszytów Literackich wznawia swoją działalność! Aby upamiętnić kończący się „Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego” przygotowano nowe wydanie znakomitej książki Ewy Bieńkowskiej "Pisarz i los. O twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego".

Jej bohater wysoko cenił autorkę czemu dał dowód odnotowując w swoim dzienniku: „Każdy pisarz ma w swojej twórczości «nuty ukryte», zastanawiając się w myślach z uczuciem niepewności: zostaną usłyszane? nie zostaną usłyszane? Zostały świetnie usłyszane przez Ewę Bieńkowską w szkicu o moim wygnaniu neapolitańskim”. Trudno o lepszą rekomendację.

Książkę w przedsprzedaży można już dzisiaj zamówić w sklepie internetowym Zeszytów Literackich. Jej fragmenty opublikowaliśmy w zapowiedzi nowego, piątego numeru PALIMPSESTU, który poświęcamy postaci Herlinga-Grudzińskiego. Prezentujemy Państwu również teksty WOJCIECHA KARPIŃSKIEGO i MARKA ZAGAŃCZYKA. Nowy numer ukaże się w całości już za tydzień.

Zapraszamy do czytania!
Redakcja „Zeszytów Literackich”

CZYTAJ WIĘCEJ

 
 
     

Zamów książkę Pisarz i los w przedsprzedaży!

 

ZAMÓW

 
     
     

EWA BIEŃKOWSKA |
Pisarz i los (fragmenty)

Przedstawiamy fragmenty wznowionej przez wydawnictwo Zeszyty Literackie książki: Pisarz i los. O pisarstwie Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Czytaj

 
     

WOJCIECH KARPIŃSKI |
Powroty do Paestum

Herling przeczuł w Paestum miejsce, do którego będzie wracał. Przeczucie się spełniło. Tu sztuka do niego przemówiła. Tu formowały się ramy dla jego Muzeum Wyobraźni.”

Czytaj

 
     

MAREK ZAGAŃCZYK |
O kilku obrazach, ludziach i miejscach

Herling chce być jak najbliżej malarstwa, zrozumieć na czym polega tajemnica doskonałości, siła oddziaływania wybranych płócien. Stara się być wierny sobie, oddać w słowach moment olśnienia.

Czytaj

 Podoba mi się, kupuję


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się