Pierwsze szczegóły programu festiwalu Łódź Czterech Kultur

Pierwsze szczegóły programu festiwalu Łódź Czterech Kultur

Przyszłość Teraz! Pierwsze szczegóły programu festiwalu Łódź Czterech Kultur

Udostępnij

Kolejna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur odbędzie się już we wrześniu. Po miesiącach stagnacji organizatorzy działają ze zdwojoną siłą, by zaproponować łodzianom potężną dawkę ambitnej kultury miejskiej. Hasłem tegorocznej edycji jest Przyszłość Teraz!

Przyszłość bezpowrotnie zmieniła świat, z niezwykłą łatwością i gwałtownością wkraczając w nasze życie. Wstrząs, jaki wywołała, zmienił wyobrażenie o świecie, w którym żyjemy, inaczej oświetlił codzienne problemy. Chcemy o tym wszystkim opowiedzieć podczas spotkań, koncertów, spektakli i wielu innych wydarzeń, jakie planujemy dla Państwa na wrzesień — deklaruje kuratorka Festiwalu, Agnieszka Zawadowska.

Dla publiczności wystąpią artyści z Izraela, Niemiec, Białorusi i Ukrainy. Nie zabraknie także fenomenalnych polskich wykonawców. Przygotowujemy oryginalne koncerty, także plenerowe. Jedną z gwiazd festiwalu będzie jedna z najważniejszych alternatywnych niemieckich grup ostatnich dwóch dekad, The Notwist, która zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego i doskonale ocenianego albumu Vertigo Days. Planujemy również premierowe spektakle oraz interwencje artystyczne w tkance miasta. W programie znajdą się także wątki typowo łódzkie — z okazji obchodów 200-lecia Łodzi Przemysłowej przygotujemy wydarzenie teatralne nawiązujące do postaci Scheibera, a właściwie o wnętrzu scheiblerowskiego ciała-organizmu-maszyny, w obliczu rosnącej w siłę Łodzi.

Szczegółowy program zostanie ogłoszony pod koniec czerwca, a sam festiwal odbędzie się w dniach 10 - 18 września.

Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w wyrazistych, typowo łódzkich lokalizacjach, kontynuujemy i zacieśniamy współpracę z instytucjami kultury i artystami z Łodzi korzystając z ich ogromnego potencjału merytorycznego i artystycznego. Nad programem festiwalu po raz kolejny czuwają kuratorzy i kuratorki: Piotr Ratajczak (teatr), Agnieszka Zawadowska (sztuki wizualne), Marcin Tercjak (muzyka), a za produkcję odpowiada Kamila Golik.

Miesiące bezruchu były dla nas ogromnym wyzwaniem, ale także przestrzenią na refleksję nad miejscem sztuki w mieście. Jak nigdy pragniemy, by wybrzmiał jej wspólnotowy charakter.

Kultura stanowi rdzeń każdej wspólnoty i w obliczu wyzwań gra niebagatelną rolę scalającą. Festiwal Łódź Czterech Kultur jest wydarzeniem, które od lat przekonuje łodzian, że są wspólnotą zdolną do porozumienia mimo różnic oraz wspólnego działania, co szczególnie w czasach izolacji, zakazów i nakazów pozwala nie tracić z oczu solidarności i troski o siebie nawzajem. podkreślają organizatorzy.

Organizatorem festiwalu jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Na budżet tegorocznej edycji składa się dofinansowanie Urzędu Miasta Łodzi w wysokości 650 000 złotych, dotacja 256 460 złotych, pozyskana w ramach Programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także wsparcie sponsorów i partnerów.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się