Przyznano Nagrodę Złota Róża 2023 dla najlepszej książki popularnonaukowej

Przyznano Nagrodę Złota Róża 2023 dla najlepszej książki popularnonaukowej

Przyznano Nagrodę Złota Róża 2023 dla najlepszej książki popularnonaukowej

Udostępnij

Została przyznana Nagroda Złota Róża 2023 dla najlepszej książki popularnonaukowej minionego roku, która została napisana po polsku. Otrzymali ją January Weiner i January Weiner 3. za książkę „Jak powstało życie na ziemi” (wyd. Copernicus Center Press).

„Książka Weinerów wciąga od pierwszego rozdziału. Dowiadujemy się w nim, jak wielkie kłopoty sprawia do dziś odpowiedź na proste pytanie: czym jest życie, i to mimo niebywałego postępu, jaki dokonał się w naukach przyrodniczych w ostatnim stuleciu. Autorzy zabierają nas następnie w przyspieszoną podróż w czasie, która zaczyna się około 4 miliardy lat temu, gdy na Ziemi pojawiły się pierwsze formy żywe. To nieprawdopodobnie długa historia, ale osnuta na niej opowieść, to przy okazji obejmujące znacznie krótszy okres kilkuset lat studium kulturowej ewolucji naszego sposobu myślenia. Chodzi o kształtowania się idei i pojęć oraz języka, w którym można je wyrażać, pozwalających na badanie i racjonalną analizę zjawiska tak złożonego, jak życie. Mamy tu doskonały przykład ilustrujący mechanizm postępu w nauce” – mówił w laudacji prof. Andrzej Jerzmanowski.

źródło: Festiwal Nauki


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się